Porziņģis rezultatīvs «Mavericks» uzvarā; Bertāna «Wizards» pieveic Kuruca «Nets»

Ar divciparu rādītājiem divās statistikas ailītes Kristaps Porziņģis viesos veicināja Dalasas "Mavericks" panākumu pār Sanantonio "Spurs" (109:103). Trešdien uzvaru guva arī Dāvja Bertāna Vašingtonas "Wizards", kas ar 110:106 pārspēja Bruklinas "Nets", liecina Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) informācija.

Porziņģis, kurš bija rezultatīvākais komandas uzvarā, 29 minūtēs (29:19) sameta 28 punktus, izcīnīja duci atlēkušo bumbu, atdeva vienu rezultatīvu piespēli, pārtvēra divas pretinieku bumbas, kā arī bloķēja trīs metienus. Liepājnieks realizēja četrus no astoņiem tālmetieniem, četrus no sešiem divpunktu metieniem un astoņus no desmit sodiņiem.

Porziņģa spilgtākie mirkļi

Teju visa mača garumā viesi bija vadībā, tomēr pēdējā ceturtdaļā neilgi pārsvars piederēja arī "Spurs". Gala vārdu šajā spēlē teica "Mavericks", svarīgā brīdī punktus gūstot arī Porziņģim.

Kristaps Porziņģis par koncentrēšanos spēlēm
00:00 / 00:29
Lejuplādēt

Porziņģis pēc spēles žurnālistiem teica, ka pēc labas spēles nākamajam mačam koncentrējas ar divkāršu apņēmību, lai nesekotu snieguma kritums.

Tikmēr Bertāns trešdien spēlēja nepilnas 30 minūtes (29:36), kuru laika guva 14 punktus, trīs atlēkušās bumbas, atdeva divas rezultatīvas piespēles un pārtvēra vienu pretinieku bumbu. Viņš trāpīja četrus no 11 trejačiem un vienu no diviem tuvākas distances metieniem. Uz soda metienu līnijas rūjienietis šajā mačā nestājās.

Savukārt Kurucs spēlēja 17 minūtes (17:28). Viņš pie punktiem netika, taču izcīnīja sešas atlēkušās bumbas un pārtvēra divas pretinieku bumbas. Kurcs nesekmīgi izpildīja divus tālmetienus un vienu divpunktu metienu.

Anžejs Pasečņiks šajā spēlē nepiedalījās.

Jau kopš pirmajām minūtēm vadībā bija "Wizards", tomēr spēles pēdējā nogrieznī abas komandas vairākas reizes bija līderos. Vēl 24 sekundes pirms spēles beigām priekšā izvirzījās "Nets", tomēr "Wizards" vispirms realizēja tālmetienu, kam sekoja divi sekmīgi soda metieni, nodrošinot uzvaru.

Jau ziņots, ka Bertāns iepriekš izlaida spēli ceļgala sāpju dēļ.

Sezonas kopvērtējumā "Mavericks" 59 spēlēs uzvarējuši 36 reizes, esot septītā labākā komandas NBA Rietumu konferencē. Savukārt 26 uzvaras 57 spēlēs šo pašu vietu Rietumu konferencē dod Bruklinas "Nets". Divas pozīcijas zemāk ir "Wizards", kas 57 spēlēs uzvarējuši 21 reizi.

Piektdien "Nets" viesosies pie Atlantas "Hawks", "Mavericks" - pie Maiami "Heta" un "Wizards" - pie Jūtas "Jazz".