Porziņģis: Nevaru sagaidīt Latvijas izlases treniņu sākumu

Latvijas basketbola valstsvienības kandidāti pirmdien Rīgā aizvadīs pirmo treniņu, sākot gatavoties vasaras beigās gaidāmajam Eiropas čempionāta finālturnīram. Ar nepacietību treniņus gaida arī Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) sezonu aizvadījušais Kristaps Porziņģis, kurš Latvijas Radio pastāstīja, ka viņam šovasar pietrūcis kolektīvu treniņu.

Porziņģis sagaida interesantus iespaidus valstsvienībā, jo gūs pirmo pieredzi lielajā izlasē. Porziņģis jau ir ticies ar nacionālās izlases galveno treneri Ainaru Bagatski, taču sagaida, ka būs vēl daudz izrunājāmu lietu, pie kā strādāt.

"Nevaru sagaidīt, kad varēsim ķerties pie darba," sacīja Porziņģis.

Ņujorkas "Knicks" basketbolists kopš aprīļa vidus tikpat kā nav spēlējis un gatavojies tikai individuāli. Rutīna individuālajās nodarbībās Porziņģim liek sevi manīt, un, viņaprāt, būs lieliski ko pamainīt. 

Kristaps Porziņģis par iekļaušanos izlases treniņosInita Kresa-Katkovska

  Latvijas izlases kandidātos ir iekļauti  22 basketbolisti, viņu vidū arī Porziņģis, kurš apņēmies treniņus valstsvienībā sākt no pirmās gatavošanās dienas. Tiesa, augusta sākumā NBA programmā viņam paredzēta nedēļu ilga vizīte Āfrikā. Augustā treniņu procesā plāno iekļauties arī otrs NBA latvietis Dāvis Bertāns.

  Pirmās pārbaudes spēles izlasei paredzētas 28. un 29. jūlijā Tamperē pret Somiju. Savukārt 4. un 5. augustā pārbaudes turnīrā Klaipēdā pusfinālā būs spēle pret Gruziju un finālā par 1. vai 3. vietu - pret Lietuvu vai Poliju. Pret poļiem gaidīs spēle arī 11. augustā Rīgā. Nākamajā pārbaudes turnīrā Rīgā 19. augustā jāspēlē pret Lietuvu, 20. augustā – pret Rumāniju. Divas pēdējās pārbaudes spēles plānotas 24. un 25. augustā Rīgā pret Čehijas izlasi.

  Pirmajās pārbaudes spēlēs Latvijas izlase vēl nebūs labākajā sastāvā, Klaipēdas turnīrā 4. un 5. augustā Latvijas izlase jau būs stiprāka, bet pilnā sastāvā darbosies no 8. augusta. Tai skaitā arī Rīgā paredzētajās pārbaudes spēlēs ar Polijas, Lietuvas, Rumānijas un Čehijas izlasēm.

  Eiropas čempionāta finālturnīrs notiks no 31.augusta līdz 17.septembrim. Latvijas izlase grupu kārtu aizvadīs Stambulā, spēlējot D grupā kopā ar Serbiju, mājinieci Turciju, Krieviju, Beļģiju un Lielbritāniju.

  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Basketbols
  Sports
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti