Porziņģa nākamais līgums - laba augsne spekulācijām, pārcelšanās citur maz ticama

Kad lielas zvaigznes ir bez līguma nākamajai sezonai, baumu par viņu nākotni netrūkst. Īpaši daudz dažādu baumu klīst Ziemeļamerikas lielajās sporta līgās. Bet katra bauma, kas attiecas uz latviešu spēlētājiem ir interesanta mums. Tā sagadījies, ka Ņujorkas "Knicks" zvaigzne Kristaps Porziņģis šobrīd ir bez līguma uz nākamo sezonu un baumas par viņa nākotni cirkulē medijos. Lai gan pats spēlētājs turpina atkopties no ceļgala krustenisko saišu traumas, nospiedošais vairākums ekspertu uzskata, ka Porziņģis paliks turpat Ņujorkā un viņa jaunā gada alga būs rakstāma astoņiem cipariem.

Pēdējo nedēļu laikā medijos ik pa brīdim parādās baumas, ka par Porziņģa pakalpojumiem interesi izrāda kāda Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komanda. Iemesls tam, protams, ir, jo basketbolistam vasarā beidzas līgums un viņš nav noslēdzis jaunu vienošanos ar Ņujorkas "Knicks". Ziemeļamerikas sporta medija ESPN raidījumā "The Jump" viens no pagājušās desmitgades NBA zvaigznēm Treisijs Makgreidijs pauda viedokli, šis varētu būt stratēģisks solis abām pusēm. 

Ziemeļamerikā apspriež Porziņģa nākotnes izredzesMāris Bergs

  "Ja es būtu Porziņģa situācijā un zinātu visu, kas notiek šajā komandā… Esmu pilnīgi drošs, ka viņi ir runājuši un komanda ir solījusi maksāt, bet vispirms paskatāmies, ko varam iegūt starpsezonā," teica Makgreidijs. "Mēs iegūstam 10 miljonus, ja neparakstām līgumu tagad. Porziņģis ir ierobežoti brīvais aģents, tāpēc komanda noteikti pielīdzinās jebkuru piedāvājumu, tāpēc "Knicks" grib redzēt, ko tā var iegūt vasarā."

  Porziņģis vasarā būs ierobežoti brīvā aģenta statusā.

  Tas nozīmē, ka piedāvājumu viņam var izteikt jebkura no pārējām 29 NBA komandām un Porziņģis to arī var pieņemt, taču "Knicks" saglabā iespēju piedāvāt precīzi tādus pašus līguma nosacījumus un Porziņģim būs jāpaliek turpat Ņujorkas klubā, līdz ar to manevra iespējas latviešu basketbolistam ir ļoti šauras.

  Tomēr arī pašam Porziņģim līguma neparakstīšana var nākt par labu. Pirmkārt, komandai ir vairāk naudas zem algu griestiem, lai vasarā parakstītu līgumu ar kādu līgas superzvaigzni. Nākamajā vasarā neierobežoti brīvā aģenta statusā var nonākt tādi spēlētāji kā Kavai Lenards, Kairijs Īrvings, Kevins Durants un vēl virkne citu augstākā kalibra meistaru un "Knicks" pilnīgi noteikti centīsies iegūt kādu no viņiem. Uzskata, ka "Knicks" ir galvenie favorīti tieši Duranta piesaistei.

  "Knicks" var piesaistīt kādu spēlētāju ar maksimālo līgumu, bet Porziņģim var piedāvāt maksimālo līgumu, izmantojot tā saucamo „Bird Rights” jeb Bērda izņēmumu, kas komandām ļauj vienoties ar saviem esošajiem spēlētājiem, pārkāpjot algu griestus. Otrs faktors ir "Knicks" sekmes šajā sezonā. Vienība ir starp vājākajām līgā un reāli pretendē uz 1.numuru vasarā gaidāmajā draftā, līdz ar to iegūstot iespēju sastāvam pievienot vēl vienu potenciālu zvaigzni. Tomēr, kā ESPN norāda basketbola apskatnieks Amins Elhasans, šāda

  taktika laicīgi neparakstīt līgumu ar savu lielāko zvaigzni no komandas puses ir riskants solis.

  "Kavai Lenardam bija jāparaksta jauns līgums, bet "Spurs" teica – tu dabūsi maksimālo līgumu, tikai pagaidi līdz vasarai, lai varam izdarīt vēl pāris lietas. No kluba stratēģiskā viedokļa es šo lēmumu saprotu, bet ir jābūt drošiem, ka attiecības ar spēlētāju ir ideālas. Ka nav problēmu un šķelšanās," sacīja Elhasans. "Bet dažas lietas dara bažīgu. Porziņģis publicēja video, kur viņš skrien pēc tam, kad treneris bija izteicis šaubas, vai viņš jau sācis skriet. Šis un vēl dažas lietas liek domāt, ka viss nav tik spīdoši un iespējams Porziņģim joprojām ir aizvainojums par Fila Džeksona ērā notikušo."

  Trešais mainīgais šajā situācijā, protams, ir nauda.

  Vasarā "Knicks" Porziņģim varēs piedāvāt aptuveni 160 miljonus iemeslu nākamo piecu gadu laikā, lai viņš paliek esošajā komandā. Līdz šim viņi piedāvāt varēja aptuveni 147 miljonus uz 5 gadiem. Citas komandas vasarā latviešu basketbolistam varēs piedāvāt aptuveni 117 miljonus dolāru uz 4 gadiem. Respektīvi, pāriešana uz citu komandu Porziņģim būtu neizdevīga arī finansiāli. Maiņas darījums, kurā Porziņģi aizsūta citur, arī izklausās pēc neticama scenārija. Līdz ar to visas baumas par Porziņģa pārēju ir un paliek tikai baumas un beigu beigās latviešu basketbolists gandrīz pilnīgi droši turpinās spēlēt "Knicks" vēl vairākus gadus.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Basketbols
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti