«Olympiacos» un Madrides «Real» iekļūst basketbola Eirolīgas finālā

Grieķijas kluba Pireju "Olympiacos" basketbolisti piektdien Madridē ar 70:68 pusfinālā uzvarēja Maskavas CSKA un pirmie sasniedza Eirolīgas finālu, informēja organizatori. Otrā pusfinālā vēlāk Madrides "Real" ar 96:87 guva pārliecinošu uzvaru pār Stambulas "Fenerbahce Ulker".

"Olympiacos" Georgis Printezis guva 14 punktus un izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas, bet 13 punktus pievienoja Vasils Spanulis. Otro sezonu pēc kārtas pusfinālā zaudējušajai CSKA ar 18 punktiem izcēlās Nando de Kolo.

Septiņas sekundes pirms spēles beigām, kad rezultāts bija neizšķirts 66:66, Spanulis trāpīja izšķirošu trīspunktu metienu.

Savukārt "Real" pārliecinoši aizvadīja otro ceturtdaļu, kurā bija pārāki ar 35:14, kas ļāva mājiniekiem puslaika pārtraukumā doties ar 20 punktu pārsvaru (55:35). Trešās ceturtdaļas sākumā Madrides klubs palielināja pārsvaru jau līdz 27 punktiem (64:37) un mača turpinājumā noturējās drošā vadībā.

Ar 18 punktiem Madrides "Real" rezultatīvākais bija Gutsavo Ajons, bet Keisijs Riverss nodrošināja 17 punktus. Stambulas kluba rezultativitātes līderis ar 26 punktiem bija Endrjū Gudeloks.

Madrides "Real" finālā spēlēs trešo gadu pēc kārtas, taču iepriekšējās divās sezonās klubs pēdējo barjeru cīņā par titulu nepārvarēja, turklāt aizpērn cieta neveiksmi pret "Olympiacos".

Fināls un spēle par 3.vietu notiks svētdien.

Latvijas basketbolista Jāņa Blūma pārstāvētais Grieķijas klubs "Panathinaikos" Eirolīgas sezonā aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam, kur sērijā ar 1:3 piekāpās Maskavas CSKA.