NBA draftā uz 60 vakancēm piesakās 205 basketbolisti

Nacionālā basketbola asociācija (NBA) otrdien informēja līgas klubus, ka draftam ir reģistrēti 205 basketbolisti, kas salīdzinājumā ar iepriekšējām divām sezonām iezīmē kritumu pretendentu skaitā, vēstīja raidorganizācija ESPN. Drafta divās kārtās klubi izvēlēsies 60 jaunos basketbolistus. 

Draftam pieteicās 163 ASV augstskolu basketbolisti un 42 spēlētāji no ārzemēm. Apskatnieki pieļauj, ka mazāku interesi varētu būt veicinājusi koronavīrusa pandēmijas raisītā neskaidrība. Pieteikšanās noslēdzās svētdien, 26.aprīlī.

Pērn draftam pieteicās 233 pretendenti, bet 2018.gadā savu laimi vēlējās izmēģināt 236 basketbolisti. Ne visi jaunie basketbolisti gan cer uz tūlītēju līgumu, bet piesakās draftam, lai uzzinātu vērtējumu par sevi un vēlāk strādātu meistarības uzlabošanai un lielākai vērtībai nākotnē. Līdz 3.jūnijam ASV basketbolisti var atsaukt dalību draftā, saglabājot atbilstības statusu spēlēšanai augstskolu komandās. Savukārt ārzemnieki dalību drīkst atsaukt ne vēlāk kā 10 dienu pirms drafta sākuma.

Dalību NBA draftā pērn atsauca 89 basketbolisti. Turklāt drafts nav vienīgais ceļš, lai piesaistītu NBA klubu uzmanību. Basketbolisti var piedalīties NBA vasaras līgas turnīros un treniņnometnēs, taču pandēmijas apstākļos šīs iespējas varētu būt ierobežotas. 

Sagaidāms, ka koronavīrusa pandēmijas dēļ NBA klubiem nebūs iespējams klātienē tikties ar noskatītajiem drafta kandidātiem, kas varētu izmainīt līdz šim ierasto praksi. NBA klubi ir aicinājuši NBA komisāru Adamu Silveru atlikt 25.jūnijā plānoto draftu vismaz līdz augusta sākumam. Klubos vēlas saglabāt iespēju izvērtēt kandidātus individuālās klātienes intervijās un treniņos, kā arī ļaut saviem ārstiem pārbaudīt pretendentu veselības stāvokli. Pandēmijas dēļ noteiktie ierobežojumi to visu sarežģītu.

Nacionālā futbola līga (NFL) aprīlī draftu sarīkoja neklātienē ar informācijas tehnoloģiju palīdzību, tomēr NBA ir nelabvēlīgākā situācijā. ASV studentu sporta sezona amerikāņu futbolā ilgst no augusta beigām līdz decembra vidum, tādēļ NFL klubiem bija iespēja pirms drafta gan tikties ar kandidātiem, gan laicīgi izvērtēt viņu sniegumu. Turpretim NCAA basketbola sezonu martā pārtrauca pandēmijas dēļ. 

Jau vēstīts, ka draftam pieteicās Artūrs Kurucs, bet vēl viens Latvijas basketbolists Artūrs Žagars nolēma draftā nepiedalīties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Basketbols
Sports
Jaunākie
Interesanti