Latvijas vīriešu basketbola izlasei cerības tikt pie trenera, dāmām vēl jāpagaida

Latvijas Basketbola savienība (LBS) solījusi ceturtdien valdes sēdē izlemt, kurš turpmāk vadīs vīriešu basketbola valstsvienību. Atlikušie divi kandidāti ir Roberts Štelmahers un turks Oktajs Mahmuti. Vairums ekspertu dod priekšroku latvietim, bet nevar izslēgt, ka gala lēmumu ceturtdien tomēr nepieņems. Tas gan nav vienīgais amats, kurš ir vakants – joprojām bez galvenā trenera ir arī dāmu izlase.

Bez galvenajiem treneriem pašlaik ir abu dzimumu Latvijas pieaugušo izlases, bet pretendentus meklē un uzrunā nevis LBS vadība, bet gan komandu ģenerālmenedžeri. Dāmām tā ir ilggadējā vienības kapteine Gunta Baško, bet vīriem - Artūrs Štālbergs. 

Latvijas basketbola izlases gaida jaunos trenerusMārtiņš Kļavenieks

  Steigas izvēles procesā gan nav, jo abām komandām nākamās oficiālās spēles būs vien 2020.gada sākumā.

  Tas dod vairāk laika izvērtēt potenciālos kandidātus. Pagaidām daudz tālāk ticis Štālbergs, jo jau ceturtdien LBS valdes sēdē plānots apstiprināt vīru izlases jauno galveno treneri. Vēl pirms nedēļas Štelmahera konkurents bija Andrea Trinkjēri. Ar viņu jau tika runāts par konkrētām līguma detaļām, taču savu veto potenciālajam darījumam uzlika Itālijas speciālista darba devēji Belgradas klubā "Partizan”. Operatīvi Trinkjēri vietu ieņēma turks Mahmuti, par kuru gan spēlētāji neesot sajūsmā.

  Visticamāk, ka jau ceturtdien par Latvijas vīriešu izlases galveno treneri kļūs Tallinas „Kalev/Cramo” vadonis Štelmahers.

  Štālbergs iepriekš Latvijas Radio sacīja, ka Igaunijas klubs neiebilst pret Štelmahera darbu valstsvienībā.

  Dāmu izlasē situācija ir daudz neskaidrāka.

  Kuluāros izskan, ka Baško varētu kandidātu sarakstā iekļaut Gundaru Vētru un Aināru Zvirgzdiņu, kā arī komandu jau reiz trenējušo Georgu Dikeulaku - saspēles vadītājas Elīnas Dikeulakas vīru.

  Baško pagaidām kategoriski atsakās izpaust kandidātu vārdus. Zvirgzdiņš Latvijas Radio nevēlējās komentēt viņa iespējamo atgriešanos pie izlases stūres. Savukārt Latvijas nacionālo sieviešu izlašu koordinators Edijs Eglītis uzsver, ka drīzumā kandidātu vārdi tiks publiskoti.

  Vai par vīru basketbola izlases galveno treneri jau ceturtdien kļūs Štelmahers, uzzināsim pēcpusdienā pēc LBS valdes sēdes. Dāmu izlases līdzjutējiem gan vēl nedaudz jāpaciešas.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Basketbols
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti