Latvijas U-18 basketbolisti zaudē austriešiem, Eiropā B divīzijā pretendēs uz 13.vietu

Latvijas U-18 vīriešu basketbola izlase piektdien Rumānijā piedzīvoja zaudējumu ceturtdaļfinālā par devīto vietu Eiropas čempionāta B divīzijas turnīrā, tādējādi cīnīsies par 13.-16.vietu. Latvijas basketbolisti ar rezultātu 75:77 piekāpās vienaudžiem no Austrijas.

Vēl piecas sekundes pirms pamatlaika beigām latvieši bija vadībā ar 75:74, taču Omers Suljanovičs ar tālmetienu panāca 77:75 pretinieku labā. Pēc minūtes pārtraukuma Daniels Baumanis veica caurgājienu uz grozu un izpildīja sarežģītu metienu, bumbai netrāpot grozā.

Baumanis ar 18 punktiem bija rezultatīvākais Latvijas izlasē, 14 punktus guva un septiņas atlēkušās bumbas izcīnīja Rihards Berkolds, desmit punkti bija Kristoferam Karlsonam, bet astoņus punktus, piecas rezultatīvas piespēles un četras pārtvertas bumbas iekrāja Juris Vītols. Zem groziem Pēteris Pinnis izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas, gūdams arī četrus punktus.

Austriešiem 16 punktus guva Aleksejs Kostičs, bet desmit punkti un 12 atlēkušās bumbas bija Danielam Pilveinam.

Jau ziņots, ka Latvijas basketbolisti čempionāta pirmajā spēlē ar 73:75 piekāpās Šveicei, tad sekoja zaudējums Portugālei ar 63:81 un neveiksme pret Rumāniju ar 62:77. Nākamajās divās spēlēs latvieši ar 64:58 uzvarēja ungārus un ar 74:58 pārspēja slovākus.

Sestdien pusfinālā par 13.vietu Latvijas jauniešu pretinieki būs Bulgārijas vienaudži.