Latvijas basketbolisti ar zaudējumu Puertoriko atvadās no olimpiskā sapņa

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība piektdien Belgradā spraigā galotnē ar 70:77 zaudēja Puertoriko izlasei Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra pusfinālā un šķīrās no izredzēm augustā doties uz Brazīliju, liecina organizatoru informācija. Olimpiskās ceļazīmes īpašnieki noskaidrosies sestdien Puertoriko un Serbijas spēlē kvalifikācijas finālā.

(papildināts ar otra pusfināla rezultātu)
Rezultatīvākais Latvijai bija 16 punktus guvušais Jānis Timma, Ojāra Siliņa rēķinā bija 13 punkti, savukārt Anžejs Pasečņiks nodrošināja 12 punktu guvumu. Uzvarētājiem Džons Holands izcēlās ar 15 punktiem.

Pēc pirmā puslaika Latvijas izlasei bija trīs punktu deficīts (30:33) un minimālu iztrūkumu tablo rādīja arī trešās ceturtdaļas beigās (51:50). Pēc Karolsa Aroijo trīspunktu metiena Puertoriko 35 sekundes pirms mača beigām panāca vadību ar pieciem punktiem (73:68) un galotnē nospēlēja veiksmīgāk.

Latviešu pieticīgā precizitāte metienos, netrāpot nevienu no septiņiem trīspunktniekiem, palīdzēja Puertoriko pirmās ceturtdaļas vidū panākt 9:4 pārsvaru. Ar četriem punktiem puertorikāņi bija vadībā otrās ceturtdaļas sākumā (17:13), taču abas komandas uzlaboja metienu precizitāti, un ieguvēja bija Latvija, vairākkārt panākot izlīdzinājumu un nepilnas piecas minūtes pirms puslaika beigām pēc Timmas soda metiena arī izvirzoties vadībā (26:25).

Toties Puertoriko izlase veiksmīgāk darbojās pie sava groza un izmantoja vairākas latviešu kļūdas, gūstot astoņus punktus pēc kārtas. Vairāki rezultatīvi uzbrukumi puslaika beigās Latvijai ļāva samazināt deficītu līdz trim punktiem.

Ātrākas sadarbības Latvijas basketbolistiem palīdzēja pārņemt vadību trešās ceturtdaļas sākumā, bet ceturkšņa turpinājumā minimāls pārsvars bija te vienai, te otrai komandai. Trijās ceturtdaļās Latvijas izlase trāpīja tikai vienu no 19 trīspunktu metieniem, ko kompensēja ar spēka spiedienu pie groza. Pēdējā ceturksnī divas minūtes pirms mača beigām rezultāts vēl bija neizšķirts 68:68.

Jau vēstīts, ka Latvija iepriekš grupas kārtā uzvarēja abās spēlēs, pieveicot Japānu (88:48) un Čehiju (71:59).

Otrā pusfinālā vēlāk piektdien mājinieki serbi ar 96:72 pārspēja Čehijas izlasi. Pusfinālu uzvarētāji sestdien savstarpējā cīņā noteiks turnīrā vienīgo komandu, kas brauks uz Rio.

Latvijas vīriešu basketbola izlase tikai vienreiz - 1936.gadā Berlīnē - ir piedalījusies olimpiskajās spēlēs.