Latviešu basketbolisti Eiropā saviem klubiem palīdz tikt pie uzvarām

Svētdiena bijusi veiksmīga Eiropā spēlējošajiem latviešu basketbolistiem. Veiksmīgi Itālijas A sērijā debitēja Rihards Kuksiks, uzvaras kalt saviem klubiem palīdzēja arī Jānis Timma, Jānis Strēlnieks un Gunta Baško-Melnbārde.

VTB Vienotās līgas spēlē Sanktpēterburgas “Zenit” pret Saratovas “Avtodor” par rezultatīvāko spēlētāju kļuva Jānis Timma, kurš guva 23 punktus. “Zenit” uzvarēja “Avtodor” ar rezultātu 90:74. Latviešu basketbolists uz laukuma pavadīja 31 minūti un 15 sekundes. Viņš veiksmīgi izpildīja trīs no četriem divpunktu metieniem, piecus no septiņiem tālmetieniem un abus soda metienus. Viņš arī izcīnīja četras atlēkušās bumbas un pārtvēra četras piespēles, un arī nopelnīja četras piezīmes. Spēli Timma noslēdza ar 23 efektivitātes koeficienta punktiem.

Jānis Strēlnieks, kurš pārstāv Vācijas klubu Bambergas “Brose Baskets”, spēlē pret Tibengengenes “Walter Tigers” guva 11 punktus, palīdzot komandai izbraukumā uzvarēt pretiniekus ar rezultātu 98:88. Strēlnieks laukumā pavadīja 24 minūtes un 53 sekundes. Strēlnieka kontā viens divpunktu metiens un trīs no astoņiem tālmetieniem, kā arī divas rezultatīvas piespēles un divas personiskās piezīmes.

Savukārt Rihards Kuksiks šodien debitēja Itālijas A sērijā, palīdzot savai komandai Varēzes “Openjobmetis” uzvarēt Turīnas “Manital” spēlētājus. Kuksiks savā pirmajā spēlē nospēlēja 24 minūtes, gūstot astoņus punktus – viņš veiksmīgi realizēja divus no sešiem izpildītajiem tālmetieniem un abus soda metienus. Kuksika kontā arī trīs atlēkušās bumbas, divas piezīmes un septiņi efektivitātes koeficienta punkti.

Labi klājies arī mūsu dāmām Francijā. Gunta Baško-Melnbārde spēlē “Basket Landes” pret “Hainaut” guva 19 punktus, kļūstot par otru rezultatīvāko spēlētāju. Spēle noslēdzās ar rezultātu 83:66 “Basket Landes” labā. Baško laukumā pavadīja 26 minūtes un 29 sekundes, realizējot sešus no deviņiem izpildītajiem divpunktu metieniem, vienu tālmetienu un četrus no pieciem soda metieniem. Baško-Melnbārde spēle noslēdza ar 25 efektivitātes koeficienta punktiem.

Savukārt Aija Putniņa Nantes “Reze” komandas sastāvā spēlē pret “Angers” komandu guva 16 punktus, realizējot vienu no trim divpunktu metieniem, divus no trim tālmetieniem un astoņus no desmit soda metieniem, un kļūstot par otru rezultatīvāko spēlētāju spēlē. Tiesa gan, Putniņas pārstāvētā “Reze” zaudēja ar rezultātu 60:63.