Sporta studija

«Sporta Studija Izaicina» 3. izaicinājuma uzvarētāji

Sporta studija

Uģis Vikštrēms: Mans un komandas mērķis ir kvalificēties Pasaules čempionātam Francijā

Jānis Blūms: Lai izcīnītu medaļas vajag izcilas personības, tagad mums viņš ir - Porziņģis

Jānis Blūms: Izlasei pietrūkst personības

Basketbolists Jānis Blūms, kurš šogad spēlē Itālijas klubā Avelīno “Sidigas”, ir guvis pleca savainojumu. Tieši tādēļ viņš ir svētku laikā mājās, Latvijā pie savas ģimenes. Pēdējos desmit gadus, spēlējot ārzemju klubos, viņam līdz šim nav sanācis tik ilgu laiku decembrī būt mājās.

Pleca traumu Blūms guvis treniņos. “Pārcentos svaru zālē un savainoju plecu. Sākumā likās, ka nebūs tik nopietni, bet izskatās, ka būs vajadzīga ķirurģiska iejaukšanās. Tā ir pirmā nopietnā trauma manā karjerā,” raidījumā “Sporta studija” atklāja basketbolists. Viņš piebilda, ka šī trauma ir kā signāls, ka mazliet jāpiebremzē.

Trauma ir iemesls, kādēļ Jānim svētku laikā tik ilgi izdodas būt mājās kopā ar ģimeni. Taču tam ir savas neērtības – tik reti ziemā bijis Latvijā, ka nav piemērota apģērba, un tagad jābrauc iegādāties kaut kas mugurā velkams, lai izturētu salu.

Atskatoties uz 2015. gadu, Blūms atklāja: “Šis gads bija viens no veiksmīgākajiem manā karjerā, bet ne sasniegumiem pats bagātākais”. Atmiņā ļoti palikusi dalība Eiropas basketbola čempionātā, kur pirmās spēles notika Rīgā. Liela atbildība mājinieku priekšā.

“Mēs varējām nospēlēt vēl labāk. No trijām spēlēm Lillē mēs varējām uzvarēt vienu. Varējām izcīnīt vietu kvalifikācijā jau Francijā, bet mēs to neizdarījām,” ar nožēlu pauda Blūms. Taču norādīja, ka arī 8. vieta ir labs sasniegums. Viņš norādīja, ka izlase ir ļoti laba, un treneris Ainars Bagatskis ir izdarījis fantastisku darbu.

“Mums ir ļoti laba komanda, perfekts treneris, līdz  tām medaļām mums pietrūkst personības “garajā galā,” pauda Blūms, piebilstot, ka šāda personība varētu būt Ņujorkas “Knicks” spēlējošais Kristaps Porziņģis, taču tad viņam ir jāspēlē izlasē.

Runājot par Porziņģi, Blūms norādīja, ka viņš jau bijis gatavs šāda veida basketbolam un arī popularitātes vilnim, kura dēļ Porziņģis šobrīd tiek raustīts uz visām pusēm. “Viņš bija gatavs Ņujorkai. Vismaz man kā skatītājam, kā profesionālam basketbolistam tā šķiet,” izteicās Blūms, norādot, ka Porziņģis ir ļoti inteliģents, un šī inteliģence izpaužas ne tikai intervijās, bet arī spēles laukumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Basketbols
Sports
Jaunākie
Interesanti