Eiropas kausa debitants Kurucs «VEF Rīgas» neveiksmīgo spēli saista ar nogurumu

Karjerā pirmo spēli Eiropas kausa izcīņā otrdien aizvadījušais "VEF Rīgas" basketbolists Rodions Kurucs komandas neveiksmīgo sniegumu mačā pret Ļubļanas "Union Olimpija" (74:83) Latvijas Radio izskaidroja ar basketbolistu nogurumu. Savukārt viņa paša došanos laukumā veicināja spēlē izveidojusies situācija.

No rezervistu soliņa bija redzams, ka "VEF Rīgas" spēlētāji ir pamatīgi piekusuši pēc smagas nedēļas, paskaidroja Kurucs. "VEF Rīga" pagājušajā nedēļā aizvadīja trīs spēles, tostarp pēdējās divas cīņas izbraukumā Turcijā un Krievijā. Komanda bija sagurusi un nepārliecinoši darbojās aizsardzībā, atzina Kurucs.

Debijā Eiropas otrajā prestižākajā klubu turnīrā Kurucs septiņās minūtēs "Arēnā Rīga" guva septiņus punktus, trāpot gan visus trīs divpunktu metienus, gan savu vienīgo soda metienu.

Spēles gaitu izmainīja "VEF Rīgas" galvenā trenera Nikolaja Mazura skarbie vārdi pārtraukumā, pēc kura komanda saņēmās, pastāstīja 16 gadus vecais basketbolists. Laukumā Kurucs devies tādēļ, ka daudziem komandā bija iekrātas personiskās piezīmes, turklāt Ingus Jakovičs guva savainojumu. Arī rezultāts uz tablo daudz ko izteica, un Mazurs nolēmis dot iespēju Kurucam.

Ar piecās spēlēs gūtu vienu uzvaru "VEF Rīga" Eiropas kausa grupā ir pēdējā vietā sešu komandu konkurencē. Pēc otrā apļa nākamajā kārtā iekļūs grupas četras labākās komandas. Nākamā spēle Eiropas kausa izcīņā "VEF Rīgai" būs 19.novembrī mājās pret vieniem no galvenajiem grupas favorītiem Maskavas apgabala "Himki".