Desmit valstis grib rīkot olimpiskos kvalifikācijas turnīrus vīriešu basketbola izlasēm

Desmit valstu nacionālās federācijas ir izrādījušas interesi uzņemt 2016.gada Riodežaneiro olimpisko spēļu trīs kvalifikācijas turnīrus vīriešu valstsvienībām, pirmdien informēja Starptautiskā basketbola federācija (FIBA). No kvalifikācijas turnīru rīkotāju izvēles būs atkarīgas Latvijas izlases izredzes saglabāt cerības tikt uz Rio.

Interese par triju olimpisko kvalifikācijas turnīru uzņemšanu nākamgad jūlijā ir Čehijai, Vācijai, Grieķijai, Serbijai, Itālijai, Turcijai, Izraēlai, Irānai, Meksikai un Filipīnām. Oficiālus pieteikumus FIBA pieņems līdz 11.novembrim, kad sāksies kandidātu izvērtēšana.

Triju kvalifikācijas grupu turnīru uzvarētāji tiks uz olimpiskajām spēlēm. Dalību kvalifikācijā jau ir nodrošinājušas 15 valstsvienības, bet vēl trīs komandu liktenis būs atkarīgs no turnīru norises vietas. 

Latvijas izlase iekļūs olimpiskajā kvalifikācijā, ja kādu turnīru Eiropā uzticēs rīkot Serbijai, Grieķijai, Itālijai vai Čehijai. Savukārt Vācija, Izraēla un Turcija olimpiskās cerības saglabās tikai gadījumā, ja iegūs tiesības rīkot kvalifikācijas turnīru. 

Par galvenajiem faktoriem kvalifikācijas turnīru rīkotāju izvēlē FIBA nosauca vietējo organizatoru pieredzi un spēju sarīkot sacensības augstākajā līmenī visos aspektos, ievērojot gan spēlētāju un skatītāju, gan mediju un sponsoru intereses, kā arī spēju nodrošināt atbilstošu infrastruktūru, pasākuma vietējo publicitāti un komerciālos panākumus.

Uz olimpiskā kvalifikācijas turnīra sarīkošanu sievietēm, kur 12 komandas nākamgad jūnijā sadalīs piecas ceļazīmes, pretendē Francija un Spānija. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Basketbols
Sports
Jaunākie
Interesanti