Dalasas «Mavericks» bez Porziņģa zaudē un noslēdz sezonu

Nacionālās Baskebola asociācijas (NBA) sezona pēc pirmās izslēgšanas spēļu kārtas beigusies Kristapa Porziņģa pārstāvētajai Dalasas "Mavericks", kas svētdien ar 111:97 piekāpās Losandželosas "Clippers". Porziņģis šajā spēlē nepiedalījās. Sērijā līdz četrām uzvarām Losandželosas klubs bija pārāks ar 4-2.

Dalasas labā 38 punktus sameta Luka Dončičs. Viņa kontā arī deviņas bumbas zem groziem un tikpat rezultatīvu piespēļu.

Uzvarētājiem ar 33 punktiem, 14 atlēkušajām bumbām, septiņām rezultatīvām piespēlēm un piecām pārtvertām bumbām izcēlās Kavajs Leonards. Viņam šī bija piektā spēle pēc kārtas, kurā izdevies gūt vismaz 30 punktus.

Pirmās ceturtdaļas izskaņā kārtējo reizi ar nesportisku rīcību izcēlās "Clippers" spēlētājs Markuss Moriss. Pēc rupja pārkāpuma pret Dončiču viņš saņēma noraidījumu un bija spiests doties uz ģērbtuvēm.

Morisa pārkāpums

Moriss jau sērijas pirmajā sērijā saķērās ar Dončiču, kas toreiz noslēdzas ar abpusēju tehnisko piezīmju piešķiršanu, vienu saņemot arī Porziņģim. Savukārt ceturtajā sērijas spēlē Losandželosas spēlētājs uzkāpa uz Dončiča savainotās potītes, toreiz epizodei nepiesaistot pastiprinātu tiesnešu uzmanību. Vairāki basketbola eksperti nekautrējās norādīt, ka šī bijusi nesportiska un apzināta rīcība, taču pats Moriss savā ''Twitter'' kontā taisnojās, ka doma, ka viņš varētu kādu traumēt apzināti, ir izsmiekls.

Jau iepriekš ziņots, ka Porziņģis ieplēsis menisku un nevar palīdzēt komandai. Pats liepājnieks spēles laikā atradās kopā ar komandu uz soliņa.

Pirmās un otrās ceturtdaļas mijā piecu punktu pārsvars bija "Mavericks", tomēr jau puslaikā priekšā bija "Clippers". Pēc pārtraukuma viņu pārsvars pieauga pat līdz 23 punktiem. Dalasas vienība spēja deficītu sadeldēt līdz sešiem punktiem, tomēr gala vārds spēlē piederēja Losandželosas "Clippers".

Šī spēle sākotnēji tika paredzēta jau ceturtdien, taču protestu dēļ tā tika pārcelta.

Pēc "Mavericks" zaudējuma NBA turnīrā vairs nepiedalās neviena latviešu pārstāvētā komanda. Jau ziņots, ka Rodiona Kuruca Bruklinas "Nets" pirmajā kārtā ar 0-4 piekāpās Toronto "Raptors", savukārt Anžeja Pasečņika un Dāvja Bertāna Vašingtonas "Wizards" izslēgšanas spēlēm nemaz nekalificējās.

Izslēgšanas spēļu pirmo kārtu jau iepriekš pārvarējušas piecas NBA komandas - Losandželosas "Lakers", Milvoki "Bucks", Maiami "Heat", Bostonas "Celtics" un Toronto "Raptors".