Sporta studija

Marians Pahars: Mēs dzīvojam Latvijā un mums ir jāzina latviešu valodā

Sporta studija

Pasaules čempionāta florbolā fanu kaislības

Jānis Blūms: Gribu tikt uz pasaules čempionātu

Blūms Rīgā bauda basketbolu, priecājas par ģimenes klātbūtni un cieš no iesnām

Pēc desmit gadu pārtraukuma atgriezies Latvijā, kļuvis par “VEF Rīga” kapteini, basketbolists Jānis Blūms ir priecīgs, ka var būt mājās pie savas ģimenes un baudīt basketbolu.

“Ir savādāk, jo pēdējos desmit gadus neesmu spēlējis Latvijā. Beidzot esmu Latvijā, pie ģimenes, spēlēju Rīgā,” LTV raidījumā “Sporta studija” norādīja Latvijas basketbola izlases kapteinis. Viņš uzsvēra, ka šobrīd bauda pašu basketbolu un novērtē iespēju būt kopā ar bērniem un sievu.

Šobrīd viņa dzīves ritms sākas ar rīta piecelšanos, meitas aizvešanu uz bērnudārzu. Vēlāk viņš atgriežas mājās, paēd brokastis un dodas uz treniņu. Vakarā visi ir kopā. Pēc vakara treniņa Blūms var pārnākt mājās, pārbaudīt, nolikt bērnus gulēt un palasīt pasaku.

Taču atgriešanās Rīgā Blūmam ir radījusi zināmas problēmas – proti, viņš vēl nav apradis ar laiku. Pārsvarā pēdējos desmit gadus viņš spēlēja dienvidos. Tagad, uznākot kādam vējam, “VEF Rīga” kapteinim ir jācīnās ar iesnām. “Man baigi no tā jāuzmanās, pie laika nevaru pierast,” atzina Blūms.

Pēc pleca traumas daudzi nav ticējuši, ka Blūms spēs atgriezties un spēlēt basketbolu normālā līmenī. “VEF Rīga” padomes priekšsēdētājs Edgars Jaunups noticēja un piedāvāja Blūmam divu gadu līgumu. Piedāvājumi bijuši arī Itālijā un Spānijā, taču ar vidusmēra komandām, kas Blūmam nav bijis interesanti.

Šobrīd viņš ir otrais rezultatīvākais spēlētājs VTB Vienotajā basketbola līgā un pārstāv komandu, kurai ir otrs mazākais budžets VTB līgā. Komandas kontā trīs uzvaras, četri zaudējumi. Bet viss notiekot pēc plāna. Turklāt pašam Blūmam ir iespēja uzspēlēt daudzveidīgāku un interesantāku basketbolu – tā, kā vēl nav spēlējis.

Pagājušajā nedēļā noskaidrojās Latvijas basketbola izlases pretinieki Eiropas basketbola čempionātā. Latvija spēlēs Stambulā, un pretim stāsies ļoti spēcīgi pretinieki, tostarp arī Serbija un Beļģija. “Visas komandas ir ļoti stipras, ar visām esam spēlējuši,” tā gaidāmos pretiniekus nākamgad septembrī gaidāmajā turnīrā raksturoja Blūms. “Mums katrā čempionātā pagadās viena slikta spēle. Jau gadiem. Jātiek ārā no šīs melnās strīpas,” pauda kapteinis.

Ja izdotos komandu nokomplektēt ar tās labākajiem spēlētājiem, Latvija varētu būt apakšgrupas favorīte. Jautājums, vai uz izlasi dotos abi Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) spēlējošie vīri – Kristaps Porziņģis un Dāvis Bertāns. Blūms pauda, ka viņi par savu gatavību palīdzēt izlasei varētu jau paust pēc NBA sezonas, kas, ja komanda spēlē play off, beidzas maijā, bet, ja pirms tam – tad spēlētāji brīvi jau aprīlī.

Blūms abus NBA spēlētājus raksturoja kā profesionālus un inteliģentus spēlētājus. Viņam bija pārliecība, ka Dāvis Bertāns noteikti būtu gatavs palīdzēt Latvijas izlasei, bet par Porziņģi viņam bija grūti pateikt – viss esot atkarīgs gan no aizvadītās sezonas, gan pašsajūtas, gan, protams, arī komandas vadītāju viedokļa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Basketbols
Sports
Jaunākie
Interesanti