BK «Ventspils» pārliecinoši uzvar FIBA Eiropas kausa grupas līderu cīņā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 6 mēnešiem.

Latvijas basketbola vicečempioni BK "Ventspils" trešdien Polijā ar 92:76 pārliecinoši pieveica Zgoželecas "Turow" un nostiprinājās līderpozīcijās Starptautiskās basketbola federācijas (FIBA) Eiropas kausa izcīņas grupā, liecina organizatoru informācija. Abas komandas pirms savstarpējās spēles grupā nebija zaudējušas.

Uzvarētājiem ar 17 punktiem rezultatīvākais bija Žanis Peiners, Kristaps Janičenoks nodrošināja 12 punktus un veica septiņas rezultatīvas piespēles, bet 11 punktus pievienoja Artjoms Butjankovs. Laukuma saimniekiem ar 18 punktiem izcēlās Mateušs Kostrževskis.

Ventspils komanda kopš pirmās ceturtdaļas pēdējām minūtēm arvien palielināja pārsvaru, kas otrā puslaika sākumā sasniedza 24 punktus (60:36). Savukārt nepilnu minūti pirms pēdējā pārtraukuma rezultāta starpība bija jau graujošā 30 punktu līmenī (77:47).

BK "Ventspils" pirmajās spēlēs grupas kārtā mājās uzvarēja Domžales ''Helios Suns'' no Slovēnijas (67:62) un Lietuvā pieveica ''Pieno žvaigždes'' basketbolistus (100:96). Nākamo spēli ventspilnieki aizvadīs pēc nedēļas Slovēnijā.

Pēc divu apļu izspēles pa divām labākajām grupu komandām un vēl četras veiksmīgākās 3.vietu ieguvējas cīņu turpinās otrajā posmā, kur spēlēs astoņās grupās sadalīti 32 klubi. Izslēgšanas spēlēs iekļūs pa divām labākajām komandām no katras otrās kārtas grupas.

Eiropas kausu izcīņā vīriešu komandām Latviju šosezon pārstāv tikai BK "Ventspils". FIBA Eiropas kauss ir trešais prestižākais turnīrs pēc Eirolīgas un Eiropas basketbola līgu apvienības (ULEB) rīkotās Eiropas kausa izcīņas.