BK «Ventspils» basketbolisti spraigā galotnē zaudē Eiropas kausa spēlē

Latvijas čempioni BK "Ventspils" trešdien mājās ar 63:66 piekāpās Grieķijas kluba Saloniku PAOK basketbolistiem, tomēr līdz pēdējām sekundēm laukuma saimnieki cīnījās par uzvaru Eiropas kausa spēlē, liecina rīkotāju informācija. Ventspilniekiem četrās cīņās grupas kārtā ir tikai viena uzvara.

Laukuma saimniekiem rezultatīvākie bija pa 15 punktiem iekrājušie Akselis Vairogs un Mairs Četmens, bet 13 punktus nodrošināja Trojs Bārnīss, kura rēķinā bija arī astoņas izcīnītas atlēkušās bumbas. Uzvarētājiem ar 17 punktiem izcēlās Marks Kārters.

Četmens ar trīspunktu metienu 10 sekundes pirms cīņas beigām samazināja rezultāta starpību līdz vienam punktam (60:61), un atlikušajā laikā abas komandas punktus guva tikai ar soda metieniem. Četmens divas sekundes pirms beigu svilpes trāpīja pirmo metienu un panāca 63:65, bet otro metienu apzināti raidīja pa stīpu ar cerību uz mājinieku veiksmi cīņā par atlēkušo bumbu. Tomēr ventspilniekiem nesekmējās, un viesi nosargāja uzvaru.

Ar lielām rezultāta svārstībām pagāja pirmā ceturtdaļa, kurā mājinieki nonāca zaudētājos ar 0:8, turpinājumā guva deviņus punktus pēc kārtas un pārņēma vadību, bet līdz pārtraukumam ar septiņiem punktiem atkal priekšā jau bija Grieķijas klubs (19:12). BK "Ventspils" otrajā ceturtdaļā arvien sadeldēja viesu pārsvaru un trīsarpus minūtes līdz puslaika beigām rezultāts bija neizšķirts 33:33.

Nākamie punkti tika gūti jau trešajā ceturtdaļā, kurā nevienai komandai neizdevās panākt būtisku pārsvaru, un pēdējā pārtraukumā PAOK noturēja minimālu 45:44 vadību. Arī spēles pēdējā ceturksnī līdz izšķirošajām sekundēm PAOK nevarēja būt droši par uzvaru.

Eiropas kausa izcīņā 36 klubi ir sadalīti sešās grupās pa sešām komandām, kas līdz 17. decembrim divās reģionālās konferencēs izspēlēs regulāro sezonu. Katras grupas četras labākās komandas iekļūs otrajā grupu kārtā, kur nonāks arī astoņi klubi, kas netiks Eirolīgas 16 spēcīgāko vienību vidū. Otrajā grupu kārtā tādējādi spēlēs 32 klubi, kas būs sadalīti astoņās grupās pa četrām komandām. Astotdaļfinālā tiks katras grupas divas labākās vienības.