BK «Ventspils» basketbolisti Polijā izcīna otro uzvaru Eiropas kausa grupā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 6 mēnešiem.

BK "Ventspils" trešdien viesos Polijā ar 79:69 uzvarēja grupas pastarīšus Zeļona Guras "Stelmet" basketbolistus un tika pie otrā panākuma Eiropas kausa izcīņas grupā, liecina rīkotāju informācija. Ventspilnieki otrajā ceturtdaļā ieguva pārliecinošu pārsvaru, bet spēles pēdējā ceturksnī noturējās vadībā, kad pretiniekiem izdevās pietuvoties.

Uzvarētājiem Mairs Četmens guva 17 punktus, izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas un veica astoņas rezultatīvas piespēles, Hārvijs Grants izcēlās ar 14 punktiem, savukārt Trojs Bārnīss BK "Ventspils" panākumu veicināja ar 13 punktiem. Polijas komandā ar 21 punkta guvumu izcēlās Pšemislavs Zamojskis.

Latvijas čempioni pirmajā ceturtdaļā veiksmīgi uzbruka no distances un nostiprinājās nelielā vadībā, bet pēc pārtraukuma viesiem izdevās 17:2 atrāviens, kas ļāva iegūt 18 punktu pārsvaru (40:22). Lai gan "Stelmet" puslaika beigās izdevās rezultāta starpību samazināt, BK "Ventspils" saglabāja vadību ar 12 punktiem (45:33).

Līderu lomā BK "Ventspils" nostiprinājās trešajā ceturtdaļā, nepilnas piecas minūtes pirms pēdējā pārtraukuma ar Mārtiņa Meiera metienu panākot jau 20 punktu pārsvaru (56:36). "Stelmet" spēle nesekmējās ne uzbrukumā ne aizsardzībā, kur mājinieki pieļāva daudz kļūdu, taču cīņas gaita izmainījās pēc pēdējā pārtraukuma. "Stelmet" ar 11:2 atrāvienu spēja panākt sešu punktu deficītu (60:66), tomēr atlikušajās nedaudz vairāk kā piecās minūtēs Latvijas komanda noturējās un priekšpēdējā minūtē rezultāta starpība atkal sasniedza divciparu skaitli.

Galvenā trenera Roberta Štelmahera vadītajam Ventspils klubam grupā ir divas uzvaras piecās spēlēs, savukārt "Stelmet" visas cīņas ir zaudējusi. Dienu pirms spēles pret BK "Ventspils" Polijas komandā notika galvenā trenera maiņa, un Sašo Filipovskis aizstāja Andžeju Adameku.

Otrs Latvijas klubs Eiropas kausa izcīņā "VEF Rīga" pirmo apli savā grupā noslēdza ar vienu uzvaru piecās spēlēs.

Eiropas kausa izcīņā 36 klubi ir sadalīti sešās grupās pa sešām komandām, kas līdz 17. decembrim divās reģionālās konferencēs izspēlēs regulāro sezonu. Katras grupas četras labākās komandas iekļūs otrajā grupu kārtā, kur nonāks arī astoņi klubi, kas netiks Eirolīgas 16 spēcīgāko vienību vidū. Otrajā grupu kārtā tādējādi spēlēs 32 klubi, kas būs sadalīti astoņās grupās pa četrām komandām. Astotdaļfinālā tiks katras grupas divas labākās vienības.