Bertāns un Porziņģis veicina komandu uzvaras NBA mačos; panākumu gūst arī Kuruca «Nets»

Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns piektdien atzīmējas ar 17 gūtiem punktiem, veicinot Vašingtonas "Wizards" panākumu ar 118:112 pār Atlantas "Hawks". Kārtējo rezultatīvo spēli piektdien aizvadīja arī Kristaps Porziņģis, kurš divciparu skaitļus sakrāja divos rādītājos, kamēr viņa pārstāvētā Dalasas "Mavericks" savā laukumā ar 121:96 pieveica Memfisas "Grizzlies". Tikmēr minimāls spēles laiks bija arī Rodionam Kurucam, kura pārstāvētā Bruklinas "Nets" ar 139:120 pieveica Sanantonio "Spurs", vēsta Nacionālā basketbola asociācija (NBA).

Bertāns spēlēja 26 minūtes un 35 sekundes, kurās guva 17 punktus, izcīnīja trīs bumbas zem groziem un atdeva vienu rezultatīvu piespēli. Lielu daļu punktus rūjienietis savāca no soda atzīmes, realizējot astoņus no desmit metieniem. Savukārt no trīspunktu atzīmes viņš trāpīja trīs no deviņiem metieniem, bet no tuvākas distances visi trīs metieni lidoja grozam secen.

Bertāna spēles epizodes

Anžejs Pasečņiks šajā spēlē nepiedalījās.

"Wizards" vienībai šī bija trešā uzvara pēdējas sešās spēlēs.

Tikmēr Porziņģis 29 minūtēs (29:01) atzīmējās ar 26 punktiem, 11 atlēkušajām bumbām, četrām rezultatīvām piespēlēm, trim pārtvertām bumbām un četriem blokiem. Liepājnieks trāpīja četrus no deviņiem trejačiem, piecus no desmit divpunktu metieniem un četrus no pieciem sodiņiem. Porziņģis bija ne tikai spēles rezultatīvākais spēlētājs, bet arī, viņam esot laukumā, mājinieki guva par 38 punktiem vairāk, nekā ielaida.

Porziņģa spēles spilgtākās epizodes

Šī bija piektā spēle pēc kārtas, kad Porziņģis guva vismaz divdesmit punktus un izcīnīja vismaz desmit atlēkušās bumbas, kas ir jauns latvieša rekords. Tāpat viņš kļuvis par sesto NBA spēlētāju, kurš to spējis paveikt šosezon.

Dalasas vienībai šis bija otrais panākums pēc kārtas.

Savukārt Kurucs spēlēja piecas minūtes (5:01), kurās guva vienu punktu, izcīnīja vienu atlēkušo bumbu un atdeva vienu rezultatīvu piespēli. Viņš izpildīja divus divus tālmetienus, kas nebija precīzi. Kurucs vienīgo punktu guva no soda līnijas, kad trāpīja vienu no diviem metieniem.

Pēc 64 spēlēm "Mavericks" ar 39 uzvarām ir septītā NBA Rietumu konferencē. Dalasas vienībai ir labas iespējas drīzumā pakāpties augstāk, jo rezultāti tabulā ir ļoti blīvi - otrajā vietā esošajai Losandželosas "Clippers" ir tikai par četriem panākumiem vairāk.

Austrumu konferencē septītā ir "Nets" komanda, kas 62 spēlēs uzvarējusi 28 reizes. Tikpat uzvaras ir arī pozīciju zemāk esošajai Orlando "Magic", kas aizvadījusi par spēli vairāk, savukārt "Wizards", kas ir devītajā vietā, 62 spēlēs uzvarējusi 23 reizes.

Svētdien agro spēli aizvadīs Bruklinas "Nets", kas plkst.21.00 pēc Latvijas laika uzņems Čikāgas "Bulls". Vēlāk svētdien Dalasas "Mavericks" uzņems Indiānas "Pacers", savukārt Vašingtonā viesosies Maiami "Heat".