Bertāns NBA sezonu sāk ar uzvaru; Kurucs debijā gūst trīs punktus

Pirmo sezonas spēli Nacionālajā basketbola asociācija (NBA) trešdien aizvadīja Dāvja Bertāna pārstāvētā Sanantonio „Spurs”, kas savās mājās ar 112:108 pārspēja Minesotas „Timberwolves”. Tikmēr debiju līgā piedzīvoja Radions Kurucs, kura Bruklinas „Nets” ar 100:103 piekāpās Detroitas „Pistons”, liecina NBA informācija.

Bertāns 17 minūšu laikā izpildīja četrus tālmetienus, no kuriem trim izkrita cauri groza tīkliņam. Basketbolista kontā arī viena atlēkusī bumba un divas rezultatīvas piespēles.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 28 punktiem bija Demars Derouzens, bet viesiem par punktu mazāk trāpīja Džefs Tīgs.

Spēles ievadā „Spurs” pārņēma vadību, ko noturēja līdz pat trešajai ceturtdaļai. Arī pēdējās divpadsmit minūtes ar vadību sāka viesi, tomēr mača izskaņā prasmīgāki bija „Spurs” basketbolisti.

Tikmēr savā NBA debijā Kurucs laukumā tika desmit minūtes. Sev atvēlētajā laikā viņš bija precīzs vienā no diviem izpildītājiem tālmetieniem, kā arī basketbolists tika pie vienas bumbas zem groziem un vienas rezultatīvas piespēles.

Bruklinas komandā rezultatīvākais ar 27 punktiem bija Keriss Leverts, kamēr mājiniekiem ar 26 punktiem izcēlās Bleiks Grifins.

Maču labāk iesāka „Nets” spēlētāji, taču neilgi pirms puslaika pārtraukuma vadības grožus pārņēma „Pistons”. Vēl pēdējā ceturksnī uz brīdi vadībā pabija „Nets”, taču Kuruca pārstāvētā vienība beigās bija spiesta samierināties ar zaudējumu.

Savukārt citā mačā Kristapa Porziņģa pārstāvētā Ņujorkas „Knicks” bez liepājnieka palīdzības ar 126:107 tika galā ar Atlantas „Hawks”.

Porziņģis pašlaik atgūstas no gada sākumā gūtā krustenisko saišu plīsuma. Prognozēts, ka komandas līderis laukumā varētu atgriezties ne ātrāk kā ap Ziemassvētkiem.