Bertāns gūst tūkstošo punktu NBA, «Spurs» zaudē; Neveiksmi piedzīvo arī Kurucs

Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns piektdien sasniedza četru ciparu rādītāju karjeras laikā gūtajos punktos Nacionālās Basketbola asociācijas (NBA) mačos, kamēr viņa pārstāvētā Sanantonio „Spurs” ar 99:102 piekāpās Denveras „Nugets”. Citā māčā Rodions Kurucs piektdien ar pieticīgu sniegumu nespēja glābt Bruklinas „Nets” no zaudējuma viesos Šarlotes „Hornets” (87:100), liecina NBA informācija.

Pirms mača Bertāna kontā bija 999 punkti NBA spēlēs, un šajā mačā pievienotie seši ļāva pārsniegt pirmo tūkstoti.

Bertāns piektdien spēlēja 18 minūtes un 31 sekundi, kuru laikā atzīmējās ar sešiem gūtiem punktiem.  Viņa rēķinā arī trīs atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle un viens bloks. Bertāns šajā mačā meta tikai no tālās distances, esot precīzs divos no pieciem piegājieniem.

Pirmajā puslaikā Denveras klubs guva drošu 14 punktu pārsvaru, bet otrajā spēles daļā „Spurs” uzsāka pakaļdzīšanos. Lai gan rezultāts mačā izskaņā tika sadeldēts arī līdz minimumam, atņemt vadības grožus mājiniekiem tā arī neizdevās.

Tikmēr Kurucs spēli uzsāka starta pieciniekā, laukumā esot kopumā 20 minūtes un 19 sekundes. Sev atvēlētajā spēlēs laikā latvietis atzīmējās ar pieciem punktiem, trim bumbām zem groziem un vienu bloķētu metienu. Kurucs realizēja divus no trim divu punktu metieniem, bet visi trīs izpildītie trejači lidoja grozam secen. Viņa arī trāpīja vienu no diviem soda metieniem.

Bruklinas vienība ne reizi šajā mačā nespēja izvirzīties vadībā.

Jau ziņots, ka trešdien savā laukumā „Nets” otrajā pagarinājumā prata apspēlēt „Hornets”.

Pēc 37 spēlēs „Nets” ar 17 uzvarām ieņem devīto vietu NBA Austrumu konferencē, nedaudz atpaliekot no izslēgšanas spēļu zonā esošajām komandām. Līdzīgā situācijā atrodas „Spurs”, kas Ritumos ir desmitie.