Basketbolists Janičenoks: Viena uzvara vēl neko nenozīmē

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība sestdien "Arēnā Rīga" ar rezultātu 78:67 uzveica Beļģijas izlasi un ar panākumu sāka Eiropas čempionātu (EČ). Par izcīnīto uzvaru ir prieks, taču tā vēl neko negarantē, pēc mača uzsvēra Kristaps Janičenoks.

Janičenoks guva 14 punktus, no kuriem 11 viņš sameta tieši ceturtajā ceturtdaļā. Basketbolists atzina, ka tā vienkārši sagadījās, taču gribējies arī uzņemties iniciatīvu izšķirošajā brīdī, kā arī viņš pateicās komandas biedriem par piespēlēm.

"Esam uzvarējuši vienu spēli, kas absolūti vēl neko nenozīmē, mums jāgatavojas rītdienai," pēc mača uzsvēra Janičenoks. "Paldies sestajam spēlētājam. Tribīnes bija lieliskas," līdzjutējiem pateicās basketbolists.

Pirmajā puslaikā Latvijas izlasei neizdevās spēle aizsardzībā, taču ceturtajā ceturtdaļā to izdevās sakārtot. "Ja varētu visas četras ceturtdaļas agresīvi nospēlēt aizsardzībā, tad mēs būtu pasaules čempioni, taču mums tas šodien izdevās tieši svarīgākajos brīžos," sacīja Janičenoks.

Treneri spēles plānā bija likuši spēlēt uz groza apakšu. "Nebija tā, ka spēles plānu galīgi neizpildījām, taču vajadzēja vairāk spiest uz groza apakšu," teica Janičenoks.

Dažās epizodēs spēlētāji emocionāli reaģēja uz tiesnešu lēmumiem. "Tāds ir sports. Tiesnešiem nav ko pārmest. Kurš nekļūdās? Tiesāt ir ļoti grūti," uzskata viens no Latvijas izlases pieredzējušākajiem spēlētājiem, kuram šis ir piektais EČ finālturnīrs.

Janičenoks uzsvēra, ka komanda ir ļoti vienota. "Esam 12 līdzvērtīgi spēlētāji, kas viens otram var palīdzēt, viens otru papildināt un iedot enerģiju.

Savukārt Dairis Bertāns Latvijas Radioa atzina, ka komanda centās spēlēt pēc plāna un nedot pretiniekiem vieglus punktus, taču pirmajā puslaikā tas ne īpaši izdevās. Savukārt pēdējā ceturtdaļā izdevās ne tikai trāpīt, bet arī noturēt pretinieku aizsardzībā, kas bija izšķiroši.

Basketbolists Dairis Bertāns par uzvarēto spēli pret Beļģiju
00:00 / 01:05
Lejuplādēt

Jau ziņots, ka ar 15 punktiem rezultatīvākais Latvijas komandā bija Mārtiņš Meiers, Dairis Bertāns pievienoja 13, bet Kaspars Bērziņš sameta 12 punktus.

Nākamajā spēlē Latvija svētdien tiksies ar Lietuvu, kas vēlāk sestdien spēlēs ar Ukrainu. Dienas pirmajā spēlē D grupā Čehija pārliecinoši ar 80:57 uzvarēja Igauniju.

EČ grupu turnīrā Latvijas valstsvienība vēl sacentīsies ar Čehijas (7. septembrī), Ukrainas (9. septembrī) un Igaunijas (10. septembrī) komandām. Visu šo spēļu sākums "Arēnā Rīga" plkst.18.30.

Pārējie trīs sešnieki sacenšas Monpeljē (Francijā), Berlīnē (Vācijā) un Zagrebā (Horvātijā). Katras grupas četras labākās komandas turpinās cīņu EČ finālturnīra otrajā posmā, kas no 11. līdz 20.septembrim notiks Lillē (Francijā). Čempioni un vicečempioni kvalificēsies Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, bet 3.-7.vietas ieguvēji - olimpiskajam kvalifikācijas turnīram. Astotdaļfinālā D grupas četras labākās komandas tiksies ar C grupas četrām labākajām vienībām.