Basketbolistes bez variantiem zaudē Francijai EČ startā

Latvijas sieviešu basketbola izlase Eiropas čempionāta (EČ) finālturnīru sestdien Trelazē sāka ar zaudējumu 39:62 pret mājiniecēm francūzietēm, informēja rīkotāji. Par turnīra favorīti uzskatītā Francijas valstsvienība pārliecinoši kontrolēja cīņas gaitu, ar dzelžainu aizsardzību neatstājot izredzes Latvijai pacīnīties par uzvaru.

Rezultatīvākā Latvijai ar 11 punktiem bija Elīna Babkina, savukārt Kristīne Kārkliņa iekrāja astoņus punktus. Francijai 17 punktus guva Izabella Jakubu.

Cīņā pret Londonas olimpisko spēļu sudraba medaļniecēm Latvijai pirmajā puslaikā pretinieču aizsardzība bija teju nepārvarama. Francijas izlase neatstāja izredzes uzbrukt no tuvas distances, bet tālāk no groza ar aktīvu pretdarbību sarežģīja Latvijas basketbolistēm iespējas rezultatīvi noslēgt uzbrukumus. Pirmajās divās ceturtdaļās Latvijas izlase guva pa septiņiem punktiem un puslaika beigās zaudēja ar 19 punktu iztrūkumu (14:33).

Otrajā puslaikā abas komandas darbojās brīvāk, un Latvijas izlase nepalaida garām iespējas, ko sniedza Francijas spēlētāju uzcītības kritums aizsardzībā. Latvijas basketbolistēm līdz pēdējam pārtraukumam izdevās nedaudz samazināt rezultāta starpību, taču uz lūzuma panākšanu viņas nepretendēja.

Latvijas izlasei grupā svētdien jāspēlē pret Lielbritāniju, bet pirmdien - pret Serbiju. Trīs spēcīgākās komandas tiks otrajā grupu kārtā, bet vājākā komanda dosies mājās. Dienas pirmajā spēlē Latvijas grupā Lielbritānija ar 76:68 uzveica Serbiju.

EČ pirmajā posmā 16 komandas ir sadalītas četrās grupās. A grupā iekļautas Turcija, Slovākija, Melnkalne un Ukraina, B grupā Krievija, Itālija, Zviedrija un Spānija, C grupā Francija, Latvija, Lielbritānija un Serbija, bet D grupā Čehija, Horvātija, Lietuva un Baltkrievija. Otrajā grupu kārtā tiksies pa trim komandām no A un B grupas, kā arī C un D grupas. Otrajā grupu kārtā cīņa būs par vietu ceturtdaļfinālā.