Latvijas basketbola izlase saspringtā spēles galotnē sensacionāli izrauj uzvaru pār Franciju

Latvijas basketbola izlase Džakartā Pasaules kausa izcīņas grupu turnīra otrajā spēlē svētdien saspringtā spēles galotnē ar 88:86 uzvarēja Francijas izlasi, grupu turnīrā gūstot jau otro uzvaru, liecina organizatoru informācija.

Pirmajā ceturtdaļā uzreiz vadībā izvirzījās Francijas izlase, kad Nikolass Batums atklāja rezultātu ar tālmetienu, bet Dairis Bertāns nepalika parādā, un rezultāts uz tablo bija 3:3. Spēle bija līdzvērtīga, līdz Francijas izlasei izdevās gūt astoņus bezatbildes punktus, un pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar olimpisko vicečempionu septiņu punktu pārsvaru – 33:26 Francijas labā.

Spēles spilgtākās epizodes

Otrajā ceturtdaļā Latvijas izlases spēlētāju metieni biežāk sasniedza mērķi, un šis spēles nogrieznis Latvijas zīmē – 23:20. Bet pārtraukumā Latvijas izlase devās vairs tikai ar četru punktu deficītu – 49:53.

Trešajā spēles ceturksnī daudz kļūdu, kas negatīvi ietekmēja rezultātu (13:21), un Latvijas izlase iedzinējos jau ar 62:74.

Ceturtās ceturtdaļas vidū Latvijas izlasei izdevās strauji samazināt rezultāta starpību, panākot 74:77. Tad neprecizitātes sāka vajāt arī Francijas izlasi. 76:77 – Artūrs Žagars samazināja rezultāta starpību līdz minimumam! Bet Nikolass Batums atbildēja ar precīzu tālšāvienu, un atkal četru punktu deficīts. Žagars turpināja uguņot, divus punktus pievienoja Rodions Kurucs, un rezultāts uz tablo 81:82 trīsarpus minūtes pirms ceturkšņa noslēguma!

Francija ātri atguva divus punktus, un saspringtā spēle turpinājās. Dāvis Bertāns stājās uz soda metienu līnijas un abas reizes bija precīzs, un rezultāts uz tablo 83:84 pusotru minūti pirms ceturkšņa beigām. Tieši viņš arī nopelna personisko piezīmi, kas ļauj Evanam Furnjē izpildīt soda metienus, un Francija atkal trīs punktu attālumā. Situāciju laboja Rolands Šmits, un atkal tikai punkta starpība.

Šmits uz soda metiena līnijas, un Latvija beidzot izvirzījās vadībā ar 87:86! Pēc šāda pavērsiena Francijas izlase paņēma minūtes pārtraukumu. Desmit sekundes pirms ceturtdaļas beigām pie diviem soda metieniem tiek Žagars, taču tikai viens sasniedza mērķi – 88:86, Latvija ar diviem punktiem vadībā!

Latvijas izlases rindās ražīgākais punktu guvējs bija Žagars ar 22 punktiem, kam ar 20 punktiem seko Šmits. 15 punkti Dāvja Bertāna kontā, bet 13 guva Kristers Zoriks.

Francijas izlasē ar 27 punktiem izcēlās Evans Furnjē.

Pirmajā grupu turnīra spēlē Latvija ar 109:70 uzvarēja Libānas izlasi. Latvijas izlasi grupas kārtas noslēgumā otrdien vēl gaidīs spēle pret Kanādu.

Pēc divām aizvadītām spēlēm Latvijas izlase H grupā ierindojas otrajā vietā, piekāpjoties Kanādai. Francija ar diviem zaudējumiem ir trešajā vietā, bet Libāna – ceturtajā.

Grupas divas spēcīgākās komandas nākamajā grupu kārtā turpinās cīņu par vietu ceturtdaļfinālā, bet abas pārējās vienības turpinājumā zemāka līmeņa grupā cīnīsies par dalītu 17. vietu. Latvijas izlasei atkarībā no panākumiem otrajā grupu kārtā būs jātiekas ar divām pirmajām vai divām pēdējām komandām no grupas, kur turnīru sāka Irāna, Spānija, Kotdivuāra un Brazīlija.

Brazīlieši svētdien finālturnīru sāka ar graujošu uzvaru pār Irānas izlasi (100:59), bet spāņi pārliecinoši atstāja zaudētājos Kotdivuāras valstsvienību (94:64).

KONTEKSTS:

Pasaules kausa finālturnīrā pirmoreiz piedalās 32 valstsvienības, un Latvijas izlase ir debitante. Četru grupu komandas spēlē Filipīnās, bet pa astoņām vienībām – Japānā un Indonēzijā. Finālturnīrs noslēgsies 10. septembrī Filipīnu galvaspilsētā Manilā.