Latvijas - Igaunijas basketbola līgas spēlē BK "Ventspils" sīvā cīņā pārspēj "Pärnu Sadam"

Latvijas - Igaunijas basketbola līgas spēle BK "Ogre" - "Pärnu Sadam"

FIBA Sieviešu Eiropas kausa izslēgšanas turnīrs "TTT Rīga" - "Olympiacos SFP"

«TTT Rīga» uzvar arī atbildes spēlē, iekļūst basketbola Eirokausa astotdaļfinālā

"TTT Rīga" basketbolistes trešdien FIBA Eirokausa izslēgšanas turnīra pirmās kārtas atbildes spēlē pārspēja Kristīnes Vītolas pārstāvēto Pirejas "Olympiacos" un, tiekot pie panākuma divu maču summā, nodrošināja vietu astotdaļfinālā. Rīdzinieces savā laukumā ar rezultātu 70:65 uzvarēja Pirejas vienību, divu spēļu summā esot pārākām ar 142:118.

(papildināts ar video un "TTT Rīga" spēlētājas pēcspēles komentāru)
Mājinieču rindās rezultatīvākā ar 16 punktiem bija Ieva Pulvere, Kira Lamberte izcēlās ar 14 punktiem, septiņām atlēkušajām bumbām un deviņām rezultatīvām piespēlēm, kamēr vēl 14 punktus sakrāja Margo Klavo. Pirejas komandā Eleanna Kristinaki izcēlās ar 17 punktiem, bet Vītola tika pie 15 punktiem un piecām bumbām zem groziem.

Pirmās ceturtdaļas izskaņā mājinieces veica septiņu punktu izrāvienu, taču otrajā ceturtdaļā Grieķijas komanda pēc nepilnām trīs minūtēm jau samazināja mājinieču pārsvaru līdz diviem punktiem. Pirms došanās puslaika pārtraukumā "TTT Rīga" uz brīdi tika pie +5, tomēr Vītola realizēja divus soda metienus pēc Pulveres piezīmes, samazinot viešņu deficītu līdz trīs punktiem.

Atgriežoties laukumā pēc puslaika pārtraukuma, rīdzinieces atkal palielināja pārsvaru līdz deviņiem punktiem, kamēr noslēdzošā ceturtdaļa sākās ar 52:47 par labu "TTT Rīga". Pirejas vienībai vajadzēja nepilnas divas minūtes, lai panāktu neizšķirtu (55:55), kamēr vēl minūti vēlāk viešņas pārņēma vadību ar 58:55.

Rīdzinieces atlikušajā mača laikā atspēlējās un atguva vadību, ko nosargāja līdz finālsvilpei, svinot uzvaru ar 70:65.

Uzvarētājām deviņus punktus guvusī Evelīna Otto pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijai uzsvēra, ka "TTT Rīga" basketbolistes mača galotnē noteikti bija agresīvākas un centās nedot pretiniecēm daudz iespēju brīvu punktu gūšanai.

"Nofokusēties līdz beigām, bija tas, kas mums bija vajadzīgs. Mēs to izdarījām, super," gandarīta bija Otto.

Pirms nedēļas rīdzinieces viesos tika pie uzvaras ar 72:53.

"TTT Rīga" astotdaļfinālā stāsies pretī Francijas kluba Larošas pie Jonas "Roche Vendee" komandai,

kas divu spēļu summā ar 149:144 bija pārāka pār Šarlevilmezjēras "Flammes Carolo".

kuras izšķirošo spēli aizvadīs trešdien plkst.21. Pirms nedēļas abu vienību cīņa noslēdzās ar 71:71.

Astotdaļfināla spēles notiks janvāra vidū.

F grupā "TTT Rīga" svinēja sešas uzvaras sešās spēlēs, ieņemot pirmo vietu un tiekot izsētām ar sesto numuru, bet "Olympiacos" ar trim uzvarām ieņēma trešo vietu, kvalificējoties izslēgšanas spēlēm kā ceturtā labākā trešo vietu ieņēmēja un tiekot izsēta ar 27. numuru.

Eirokausa izslēgšanas spēlēm kvalificējās katras grupas divas labākās komandas un astoņas no 12 trešo vietu īpašniecēm.

"TTT Rīga" sezonas sākumā nepārvarēja FIBA Eirolīgas kvalifikāciju, tādējādi sezonu turpinot pēc spēka otrajā klubu turnīrā Eiropā.

Pagājušajā sezonā "TTT Rīga" ne Eirolīgā, ne Eirokausā nespēlēja, taču ieņēma pirmo vietu Baltijas Sieviešu basketbola līgā (BSBL) un Latvijas čempionātā.