«Prometey» basketbolisti Rīgā iekļūst ULEB Eirokausa ceturtdaļfinālā

Ukrainas basketbola komanda Slobožanskas "Prometey" otrdien Rīgā iekļuva ULEB Eirokausa ceturtdaļfinālā.

Rīgā bāzētā Ukrainas komanda ar 87:79 (28:20, 20:20, 21:16, 18:12) pārspēja Hamburgas "Towers" vienību.

Rezultatīvākais mājiniekiem ar 21 gūto punktu bija Sidorovs, 15 punktus un deviņas atlēkušās bumbas sakrāja Delenta Stīvenss, pa 14 punktiem – Ondrejs Balvins, kuram arī septiņas atlēkušās bumbas, un Džians Klavels, kura kontā arī septiņas rezultatīvas piespēles, sešas kļūdas un deviņi izprovocēti pārkāpumi pretiniekiem, bet 13 punktus guva Sanons.

Zaudētāju rindās pa 19 punktiem guva Herisons Klīrijs un Joeli Čaildss, kura kontā arī 12 atlēkušās bumbas; 14 punktus, septiņas atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles sakrāja Žiga Samars un desmit punktus – Lukass Meisners.

Tikai pašā spēles sākumā viesi pēc Žigas Samara tālmetiena (3:0) un Lukasa Meisnera metiena (5:3) izvirzījās vadībā.

Tūlīt pat Delenta Stīvenss un Iļja Sidorovs ar tālmetieniem panāca 11:5 un ne reizi neļāva Vācijas klubam kaut izlīdzināt rezultātu.

Vistuvāk viesi rezultātā tika sestajā minūtē pēc Joeli Čaildsa divpunktu metiena – 14:15. Tomēr tūlīt pat mājinieki atbildēja ar trim tālmetieniem pēc kārtas, no kuriem divi bija Oleksandra Lipovija un viens Isufa Sanona kontā, un panāca 24:14.

Spēles turpinājumā rezultāta starpība svārstījās abpus desmit punktu robežai, puslaiku mijā viesiem vairākkārt spējot pietuvoties līdz sešiem punktiem.

Pēc Sanona otrā precīzā tālmetiena spēlē "Prometey" panāca līdz tam lielāko pārsvaru – 69:53.

Turpmākos 15 punktus guva viesi, desmit no tiem gūstot Herisonam Klīrijam, un tikai Sidorova trīspunktnieks 33. minūtē apturēja viesu izrāvienu, un "Prometey" tā arī neļāva Vācijas klubam vēlreiz izvirzīties vadībā.

"Prometey" uzvaru sērija Eirokausā ir sasniegusi 12 panākumus.

Ukrainas kluba situāciju apgrūtina pēdējā laika daudzie savainojumi, no ierindas izsitot Delentu Stīvensu, Keilebu Agadu un Deividu Džonu Kenediju, Stīvensam otrdien dodoties laukumā, bet Adagam esot pieteikumā.

Trešdien noskaidrosies Ukrainas kluba pretinieki. Grieķijas pilsētā Patrā vietējais klubs "Promitheas" tiksies ar Burganbresas "Mincidelice".

Hamburgas vienība pamatturnīru beidza ar zaudējumu Spānijā, ar 73:86 piekāpjoties "Gran Canaria".

A grupā "Prometey" ar 14 uzvarām 18 spēlēs ieņēma pirmo vietu, bet "torņi" B grupā ar sešām uzvarām ierindojās astotajā vietā.

Ukrainas klubs nedēļas nogalē kļuva par Latvijas–Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) uzvarētāju, finālā ar 77:62 pārspējot "VEF Rīga", bet "Towers" Vācijas čempionātā svētdien izbraukumā ar 78:112 zaudēja Ulmas "Ratiopharm" un ar desmit uzvarām 28 spēlēs 18 komandu konkurencē ieņem 14.vietu.

ULEB Eirokausa pamatturnīrā 20 komandas bija sadalītas divās grupās pa desmit vienībām katrā. Astotdaļfinālā iekļuva katras grupas astoņas labākās komandas.

Pagājušajā sezonā par čempioniem kļuva Boloņas "Virtus" basketbolisti, kuri finālā pārspēja "Bursaspor" un izcīnīja vietu ULEB Eirolīgā.