Airētāja Gulbe: Jau kopš 2012.gada mērķis ir Rio olimpiskās spēles

Akadēmiskajā airēšanā Latvija olimpiskajās spēlēs nav bijusi pārstāvēta kopš 2000.gada, taču ir iespēja nelāgo tradīciju lauzt un šopavasar nodrošināt tiesības augustā startēt Riodežaneiro olimpiskajā regatē. Olimpisko kandidātu vidū ir Elza Gulbe, kura Latvijas Radio pastāstīja, ka olimpiskais mērķis viņai ir galvenais jau kopš 2012.gada Londonas olimpiādes.

Gulbe pašlaik treniņnometnē Itālijā gatavojas sezonas sākumam, bet olimpiskās kvalifikācijas regate notiks maija beigās Šveicē. Līdz tam paredzēts arī starts Eiropas čempionātā, kas maija sākumā risināsies Brandenburgā, Vācijā.

Latvijas olimpiskās vienības pamatsastāvā iekļautajai sportistei Itālijā pastāvīgi ir treniņi uz ūdens, un viņa to uzskata par ļoti lielu plusu, jo laikapstākļu dēļ Latvijā pašlaik tas nekādi nebūtu iespējams. Treniņu programma Gulbei kļuvusi daudz grūtāka, un Itālijā nav blakuslietu, kas novērstu viņas uzmanību.

Pirms Londonas spēlēm Gulbe bija pārāk jauna, un pašlaik viņa uzskata, ka toreiz reāli uz olimpisko startu pretendēt nevarēja. Taču šogad jau ir cita situācija, un 22 gadus vecajai sportistei galvenais uzsvars ir uz Rio olimpiskajām spēlēm.

Gulbe ir dzirdējusi par ūdens piesārņojumu Rio piejūras lagūnā, kur notiks olimpiskās sacensības, tomēr viņa paļaujas, ka līdz augustam rīkotāji problēmas novērsīs. Nav pieļaujama situācija, ka augstas klases sportistu veselība olimpiskajā startā varētu būt apdraudēta ārēju apstākļu dēļ, uzsvēra Gulbe.

Eiropas olimpiskā kvalifikācijas regate, kur drīkstēs startēt arī ASV, Kanādas, Jaunzēlandes un Austrālijas airētāji, notiks Lucernā. Sieviešu vieninieču klasē olimpiskās ceļazīmes iegūs trīs labākās sportistes.

Airētājas pirmās ceļazīmes uz Rio dalīja jau pērn septembrī pasaules čempionātā Francijā, kur Gulbe ieguva 20.vietu. Tiesības startēt olimpiskajās spēlēs vieninieču klasē ieguva deviņas labākās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti