Filipīnas piemeklē ārkārtīgi spēcīgs taifūns «Haiyan»

Filipīnu centrālo daļu piektdien piemeklēja taifūns "Haiyan", kas ir viens no četriem spēcīgākajiem pasaulē jebkad reģistrētajiem taifūniem, izraisot plūdus un nopostot ēkas.

"Haiyan" centrs sasniedza sauszemi Samaras salā apmēram 600 kilometrus uz dienvidaustrumiem no Manilas. Tā vēju stiprums bija līdz 87 metriem sekundē, bet brāzmās - pat līdz 105 metriem sekundē.

Taifūns vispirms piemeklēja zvejnieku pilsētu Giuanu, ar kuru sakari pārtrūka, tāpēc ir pāragri novērtēt šajā pilsētā nodarītos postījumus. Netālu esošajā Taklobanas pilsētā applūda ielas un tika nopostītas vairākas ēkas.

"Haiyan" ir stiprākā sauszemi sasniegusī vētra kopš 1969.gada, kad ASV Misisipi štatu sasniedza orkāns "Kamilla" ("Camille") ar vēju stiprumu līdz 85 metriem sekundē.

Pirms "Haiyan" centrs sasniedza sauszemi, no tā apdraudētajiem rajoniem tika evakuēti vairāk nekā 125 tūkstoši cilvēku. Tika slēgtas skolas un atcelti prāmju reisi, kā arī simtiem lidmašīnu reisu.

"Haiyan" strauji pārvietojas ar ātrumu 39 kilometri stundā, un ir gaidāms, ka tas piektdien šķērsos Filipīnas un nonāks Dienvidķīnas jūrā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Laika ziņas
Jaunākie
Interesanti