Priekšpusdienā spēcīgākās brāzmas Ventspilī – 25 m/s; Somijā fiksēti 35 m/s

Ceturtdienas priekšpusdienā Latvijā vējš turpina pieņemties spēkā un līdz plkst. 16 stiprākās brāzmas fiksētas Ventspilī, kur tās sasniegušas 25 metrus sekundē (m/s), liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija. Nolūzušu koku dēļ bijusi traucēta satiksme, kā arī novākti krituši koki.

Rīgas ostā vējš pastiprinājies līdz 24 m/s, bet pilsētas centrā - 21 m/s.  Ainažos un Liepājā arī 21 m/s, bet citviet valstī 12-20 m/s.

Nolūzušu koku dēļ traucēta satiksme

Līdz plkst.13 stiprā vējā lūzuši koki traucēja "Rīgas satiksmes" transportlīdzekļu satiksmi dažādos maršrutos. Nolūzuša koka dēļ bija traucēta 9.maršruta autobusu satiksme Čiekurkalna 1.līnijā.

Līdzīga situācija bija izveidojusies Vaiņodes ielā, kur nolūzis koks traucēja 4. un 19. trolejbusa satiksmi.

Savukārt Slokas un Nometņu ielas krustojumā koks, uzgāžoties uz tramvaja vadiem, traucēja 1. un 5. maršruta tramvaju satiksmi.

Visbeidzot Bullēna un Ilmeņa ielas krustojumā nolūzis koks traucēja 36.maršruta autobusu satiksmi. Ceļš tika bloķēts netālu no 36.autobusa galapunkta, vēsta Rus.Lsm.lv.

Visos gadījumos "Rīgas satiksmes" darbinieki operatīvi reaģē, lai maksimāli ātri atbrīvotu brauktuves un atjaunotu sabiedriskā transporta kustību, norādīja uzņēmumā.

VUGD novāc kritušos kokus

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) kopumā līdz plkst.18 bija saņēmis 180 izsaukumus par vēja radītajiem postījumiem. Kopumā līdz šim 14 gadījumos atbrīvotas automašīnas no uzkritušiem kokiem, 11 gadījumos novērsti bojātu konstrukciju apdraudējumi, desmit gadījumos novākti koki, kas bija pārrāvuši elektrolīnijas vados. Citviet Latvijā stiprais vējš nav radījis būtiskus postījumus. Izteikti lielākā daļa izsaukumu ir Rīgā un tās apkārtnē.

VUGD novāca vētrā kritušos kokus Rīgā, Ernestīnes ielā.

Liepājā, Grīzupes ielā, koks nogāzies uz automašīnas un mikroautobusa. Tika izsaukti glābēji, kuri novāca koku. Savukārt Ventspilī glābējus izsauca uz Stradiņa ielu, kur pēc aculiecinieku ziņotā pamestajai ēkai draud atrauties un nokrist jumta metāla plāksne. Glābēji plāksni piestiprinājuši.

Savukārt liepājnieki nododas iecienītajai izklaidei – vērot vētru no Ziemeļu mola, ziņoja Lsm.lv Kurzemes autore Liba Mellere. Pie Ziemeļu mola ik pa laikam piebrauc auto, cilvēki izkāpj ārā, fotografējas, kamēr viļņi sitas pret akmeņiem un pāršalc molu, veidojot ūdens sienu. Tālumā var redzēt arī kaitu.

Igaunijas piekrastē un salās vētra jau ir spēcīgāka un brāzmas vairākās vietās pastiprinājušās līdz 25-29 m/s, bet vislielākais vēja ātrums šajā ciklonā fiksēts nelielā salā Botnijas līcī Somijas rietumos, kur brāzmas sasniegušas 35 m/s.

Jau vēstīts, ka stiprākais vējš gaidāms ceturtdienas pēcpusdienā. Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs izplatījis oranžā līmeņa brīdinājumu Latvijas piekrastei.

Brīdinājumā teikts, ka piekrastē vēja brāzmas sasniegs 25-28 m/s.

Rīgā un tās apkārtnē gaidāmās brāzmas var sasniegt 25-27 m/s, un paredzams, ka lielākie postījumi būs tieši galvaspilsētā un tās apkārtnē.

Ceturtdien gaidāmais vējš būs spēcīgākais kopš marta vidus, kad Latvijā plosījās vētra. Stiprākās brāzmas piekrastē toreiz pārsniedza 30 metrus sekundē, bez elektrības palika ap 40 tūkstoši "Sadales tīkls" klientu. Šoreiz vējš nebūs tik stiprs, bet jārēķinās, ka pārrāvumi elektrolīnijās būs, vējš var lauzt ne tikai kokus, bet postīt vieglas konstrukcijas – būvniecības sastatnes un reklāmas izkārtnes. Atrodoties ārpus telpām, jābūt piesardzīgiem, jāizvairās novietot auto zem kokiem.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Laika ziņas
Laika ziņas

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti