Gads iesācies ar siltuma rekordiem; no 7. janvāra kļūs aukstāks

2018. gads Latvijā sācies ar siltuma rekordiem, bet no 7. janvāra laiks kļūs ievērojami aukstāks, liecina prognozes.

Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informāciju, 1. janvāra siltuma rekords pārspēts Skultē, Skrīveros, Zosēnos, Zīlānos, Rēzeknē un Daugavpilī, kā arī atkārtots Ainažos, savukārt aizvadītajā naktī 2. janvāra siltuma rekords sasniegts daudzviet Latvijas austrumos - Zosēnos, Alūksnē, Rēzeknē, Gulbenē, Zīlānos un Daugavpilī. Gaisa temperatūra vakar un aizvadītajā naktī bija +5..+8 grādu robežās.

Nav pārspēts ne gada pirmās, ne otrās dienas nacionālais siltuma rekords, - 1984.gada 1.janvārī Jelgavā termometra stabiņš pakāpās līdz +9,5 grādiem, savukārt 1992.gada 2.janvārī Rīgā gaisa temperatūra sasniedza +7,8 grādus.

Vēl visu darba nedēļu laiks Latvijā saglabāsies silts. Gaisa temperatūra gan dienās, gan naktīs pārsvarā +1..+6 grādu robežās, vienīgi nākamajā naktī vietām nedaudz piesals.

Trešdien vēl nokrišņu būs maz, bet nedēļas otrajā pusē neliels lietus gaidāms bieži.

Valdošie šonedēļ būs brāzmaini dienvidu puses vēji,

bet svētdien Latviju šķērsos aukstā atmosfēras fronte, vējš iegriezīsies no ziemeļrietumiem, ziemeļiem un pie mums sāks ieplūst krietni aukstākas gaisa masas.

Pašreizējās prognozes liecina, ka svētdien jau visā valstī, izņemot piekrastē, gaidāms sals. Nākamās nedēļas sākumā tas pastiprināsies, tomēr nav drošu prognožu, ka sals būs noturīgs un uz palikšanu. Gaidāms, ka jau svētdien daudzviet būs izveidojusies neliela sniega kārta.

 

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Laika ziņas
Laika ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti