Pirmo reizi Rīgā spēlēs trupas «Kvadrifrons» izrādi «Vecmāmiņu valsts»

18. oktobrī kultūrvietā “Hanzas perons” pirmoreiz Rīgā būs skatāma gandrīz dokumentāla izrāde “Vecmāmiņu valsts”, kuru veidojuši dramaturgi Justīne Kļava un Evarts Melnalksnis, režisore Paula Pļavniece un teātra trupa “Kvadrifrons”, informēja pasākuma organizatori.

Izrāde būs skatāma skatuves mākslas notikumu sērijas “Pārmija” programmā.

Izrāde “Vecmāmiņu valsts” līdz šim rādīta sešas reizes – Valmierā, Kuldīgā, Liepājā, Rēzeknē, Daugavpilī un Cēsīs, sarunu festivālā “Lampa”. Kultūrvietā “Hanzas perons” būs pirmā iespēja iestudējumu vērot Rīgā. Līdzās teātra trupas “Kvadrifrons” aktieriem izrādē piedalīsies arī Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas meiteņu koris “Vivace”.

Daļēji dokumentālajā izrādē “Vecmāmiņu valsts” trupas “Kvadrifrons” aktieri ar domubiedriem reflektē par Latvijas un Rietumeiropas sabiedrības novecošanās problēmu, šo tēmu apskatot ne tikai sociālpolitiskā, bet galvenokārt – personīgā un intīmā kontekstā caur savu vecmāmiņu skatupunktu. Izrādē dokumentālas intervijas un to radoši pārstāsti mijas ar dziesmām, sadzīviskiem dialogiem un televīzijas raidījumu estētikā izspēlētām ainām, kurās iejūtas gan aktieri, gan bērnu koris. Visus izrādē iesaistītos māksliniekus vieno īpašas un emocionāli komplicētas attiecības ar saviem vecvecākiem, īpaši – vecmāmiņām.

Dokumentālā izrāde “Vecmāmiņu valsts” “Hanzas peronā” 18. oktobrī tiks izrādīta divas reizes – pulksten 15.00 un 19.00.

Uz pavasarī plānotajām “Pārmijas” izrādēm “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās iegādātās biļetes iespējams nodot “Biļešu paradīzes” kasēs vai samainīt tās pret biļetēm uz izrādi “Vecmāmiņu valsts”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Interesanti