Teātris.zip

Teātris.zip: Otello, Šekspīrs un Keišs

Teātris.zip

Ciklā «Teātris.zip» intervija ar jubilāru Ojāru Rubeni

«Teātris.zip»: Ojāram Rubenim - 60!

Nacionālā teātra izrādē «MarLenī» - Dītriha un Rīfenštāle vecumdienās

Latvijas Nacionālā teātra Aktieru zālē 30.maijā pirmizrādi piedzīvos Jāņa Mūrnieka iestudētā Teas Dornas „MarLenī”, kurā stāstīts par divu izcilu personību – Marlēnas Dītrihas un Lenijas Rīfenštāles dzīvi vecumdienās.

Režisors Jānis Mūrnieks uzskata, ka mūsdienās mākslinieku vecumdienu tēma ir ļoti aktuāla.

Bieži mūsdienas mēs novērtējam cilvēku – mākslinieku tikai tad, kad viņš ir miris," norāda režisors.

Jaunās vācu dramaturģes Teas Dornas luga „MarLenī” saved kopā divas ekscentriskas vācu teātra un kino personības – Marlēnu Dītrihu un Leniju Rīfenštāli viņu vecumdienās. Par spīti tam, ka abu jaunība un spēka gadi aizritēja Trešā reiha zīmē, viņu daiļrade ir atstājusi tik spēcīgu ietekmi uz teātra un kino pazinējiem, ka abu radītais gluži kā ūdenī iemests akmens joprojām saviļņo pasaules kultūras līmeni un... vīriešu sirdis.

Izcilo personību vecumdienas Nacionālā teātra Aktieru zālē izspēlē mūsu teātra personības – Lolita Cauka un Lāsma Kugrēna.

Viņa ir fantastiski aizslēpusies,” par Marlēnu Dītrihu saka aktrise Lolita Cauka, uzsverot, ka viņai personīgi ir būtiski respektēt to, ka Dītriha gribēja par sevi saglabāt noslēpumu. „Vienīgi visatklātākā viņa ir tajās balsīs, kas ir palikušas ierakstos.”

Savukārt Lenijas Rīfenštāles atveidotāja Lāsma Kugrēna uzskata, ka personības attiecībās ar varu būtisks jautājums ir tas, vai esi cilvēciski noziedzies, vai esi to darījis kā mākslinieks, lai varētu strādāt attiecīgajā laikā un brīdī, un vai aktrisei ir tiesības nosodīt šo mākslinieku par to, ka viņš gribēja strādāt?

Nākamās „MarLenī” izrādes – 2., 5., 10. un 13.jūnijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Interesanti