Sadaļas Sadaļas

Mūžībā aizgājis horeogrāfs un Deju svētku goda virsvadītājs Andris Ezeriņš

28.februārī mūžībā aizgājis horeogrāfs, pedagogs, Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku goda virsvadītājs, ilggadējais Madonas rajona deju kolektīvu virsvadītājs, tautas deju ansambļa "Vidzeme" mākslinieciskais vadītājs Andris Ezeriņš.

Kā liecina Latvijas Nacionālā kultūras centra informācija, Ezeriņš bija spilgta personība un izcils deju skolotājs, kurš savā darba mūžā izaudzinājis vairākas dejotāju paaudzes.

Ezeriņš dzimis 1947.gada 30.decembrī. Viņa dzīve un darbs saistīti ar Madonu un tās apkārtni. Pirmo izglītību guvis, mācoties Cesvaines internātskolā un Madonas vidusskolā. 1973.gadā beidzis Latvijas Valsts Fiziskās kultūras institūtu kā basketbola treneris. Dejot sācis Internātskolā pie skolotājas Līvijas Maliņas, bet īsto pieredzi un rūdījumu guvis, divpadsmit gadus dejojot tautas deju ansamblī "Vidzeme" pie Dzidras Rubenes. No savas skolotājas viņš pārņēmis un turpinājis latviešu dejas tradīcijas, madoniešu lepnumu un spītu - dejas iestudējis "pamatīgi", reizē nezaudējot to vieglumu un dabiskumu.

Ezeriņš sacerējis vārāk nekā 20 deju. Jaunrades deju konkursā 1996.gadā prēmēta viņa "Leivergroga danči". 1997.gada dejotāju aptaujā par gada populārāko deju atzīts "Leiveris". XI Deju svētkos, kas norisinājās 1993.gadā, Ezeriņš pirmoreiz bija virsvadītājs Vidzemes vēsturiskā novada dejotāju skaitam iecerētajai "Saules dejai". XII Deju svētkos, kas notika 1998.gadā, Vidzemes uzvedumā viņš iestudēja savas divas dejas "Leiveri" un "Lai tā būda rūc". Šīs dejas joprojām ir dejotāju iemīļotas un bieži dejotas, tām piemīt humors, pamatīgums un vidzemnieku lepnums.

Ezeriņa izvadīšana notiks sestdien, 5.martā, plkst.11 no Madonas kultūras nama.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt