Liepājas teātrī top iestudējums «Mans «Blasters» ir izlādējies»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Liepājas teātrī pie sava otrā iestudējuma strādā krievu režisors Konstantīns Bogomolovs, lai jau 17. aprīlī pie skatītājiem nonāktu izrāde „Mans "Blasters" ir izlādējies”, kurai viņš ir ne tikai režisors, bet arī teksta autors. Iestudējums tiek veidots sadarbībā ar savu ilggadējo partneri – scenogrāfi un kostīmu mākslinieci Larisu Lomakinu.

Tie, kas jau ir pazīstami ar režisora Bogomolova daiļradi, zina, ka viņa iestudējumi nekad nav vienkārši. Režisors neskaitāmas reizes atzinis, ka viņa mērķis ir provocēt skatītāju, likt domāt, izkāpt ārā no savas komforta zonas, un tas ne vienmēr mēdz būt patīkami.

„Teātrim ar cilvēkiem kaut kas ir jādara. Jāsāpina. Bet sāpes vienmēr ir nepatīkamas,” minējis K. Bogomolovs.

 Arī šoreiz režisors piedāvās neparastu skatījumu uz cilvēkiem, viņu būtību un eksistenci; kā materiālu raksturojis teātra direktors Herberts Laukšteins, tas būs „neordinārs skatījums uz cilvēku esību”.

Izrādi veidos vairāk nekā 20 atsevišķi fragmenti, ainu sakopojumi, stāsti, kuros tiks reflektēts ne tikai par sadzīviskām cilvēciskajām attiecībām, bet arī par mūžīgajiem jautājumiem, mūžīgajām vērtībām, mūsu radīto civilizāciju un kultūru. Tas būs stāsts par cilvēkiem, attiecībām, pārdzīvojumiem un par dīvaino laika pavadīšanu – dzīvi. Un nāvi.

„Šajā izrādē vienotā veselumā saplūdīs ironiskais un dramatiskais, reālais un fantastiskais. Tā būs parodiska un vienlaicīgi nopietna, reizēm arī nikna,” materiālu raksturo pats režisors.

Iestudējumā piedalīsies aktieri – Agnese Jēkabsone, Everita Pjata, Inese Kučinska, Kaspars Kārkliņš, Gatis Maliks, Mārtiņš Kalita, Ģirts Lukevics; katrs no aktieriem iejutīsies vairākās lomās. Gaismu partitūru veidos mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.

Iestudējumā skarto tēmu dēļ tai ir vecuma ierobežojums – teātris neiesaka šo iestudējumu apmeklēt skatītājiem, kuri ir jaunāki par 16 gadiem.

Pirmo reizi Liepājā Bogomolovs strādāja 2012. gadā, radot provokatīvo iestudējumu „Stavangera” (Pulp People), kas saņēma divas galvenās „Spēlmaņu nakts” balvas – „Gada izrāde” un „Gada režisors” un ir izrādīts un godalgots vairākos starptautiskos festivālos

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti