Liepājas teātrī notiks literāri muzikāla ekspedīcija ”Orbīta. Čaklais”

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Sestdien, 19. septembrī, Liepājas teātrī notiks literāri muzikāla ekspedīcija “Orbīta. Čaklais”, informēja teātra pārstāvji.

Šajā vakarā vairākos seansos ekspedīcijas apmeklētāji Liepājas teātra jaunā aktierkursa studentu vadībā varēs viesoties dažādās Liepājas teātra telpās (arī tādās, kas ikdienā paliek apslēptas skatītāju acīm), baudot literārus un muzikālus notikumus.

Pasākuma idejas autore un dalībniece Karīna Tatarinova par ieceri stāsta: “Māra Čaklā dzeja ir skanējusi vairākās manās koncertprogrammās – gan caur dažādu komponistu komponētām dziesmām, gan kā dzejas lasījumi​. Šī dzejas un mūzikas performance ir tapusi, izmantojot lielākoties viņa pēdējos sarakstītos dzejoļus, kas pirmo reizi tika nopublicēti 2014. gadā dzejas grāmatā "Stikla saksofonists". Šo dzejoļu iniciēts ir arī muzikālais materiāls, ko radījuši mūziķi Roberts Dinters un Valdis Skarevičs. Izmantojot novatoriski skaniskus paņēmienus, viņi ir radījuši īpašu mūziku, kura, līdzdarbojoties Liepājas teātra gaismu un video māksliniekam Dainaram Albužim, ir kā audiovizuālā scenogrāfija Māra Čaklā dzejai.

Taču tā būs tikai neliela daļa no visa, ko dzirdēsiet teātra ekspedīcijas laikā.”

Karīna Tatarinova par muzikālo ekspedīciju “Orbīta. Čaklais”
00:00 / 01:13
Lejuplādēt

“Pavasarī Liepājas Radio teātrī ierakstījām raidījumu ar Andra Kupriša un Sergeja Timofejeva (tekstgrupa “Orbīta”) stāstiem topošo aktieru izpildījumā. Arī tos ekspedīcijas laikā būs iespējams noklausīties, tāpēc izvēlēts nosaukums – “Orbīta. Čaklais”.  Sākotnēji šo pasākumu bijām iecerējuši Muzeju naktī, bet notika tas, kas notika, un pasākums pārcēlās uz šo brīdi. Tā kā septembra vidū visā Latvijā notiek Dzejas dienas, laiks šādai ekspedīcijai liekas ļoti piemērots,” viņa papildina.

Lai regulētu skatītāju plūsmu, ieejas biļešu skaits uz katru seansu ir ierobežots.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti