«Liepājas radio teātris» trešajā sezonā iestudē Sabīnes Košeļevas romānu «Rīga–Maskava»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

"Liepājas radio teātra" trešajai sezonai izvēlēts Sabīnes Košeļevas romāns "Rīga–Maskava", kura audiopirmizrāde trīs turpinājumos paredzēta Latvijas Radio ēterā 2023. gada februārī. Darbs pie ieraksta Liepājas teātra studijā, strādājot skaņu meistariem – Mildai Ziemanei un Ģirtam Siliņam, jau sācies un ilgs vairākus mēnešus, informē Liepājas teātra pārstāvji.

""Liepājas radio teātrī" ir skanējuši Sabīnes stāsti no krājuma "Vientulības ministrija". Šoreiz tas ir mini romāns. Apzināti meklēju kaut ko, kur ir jūtama Liepāja. Šeit – nesaucot pilsētu, ielas un vietas vārdos, – tā ir jūtama starp rindiņām. Jaunas sievietes stāsts, kurā viņa nemeklē un neiet vieglāko ceļu. Stāsts par to, kā dzīvot mīlestībā un izdzīvot sāpes, par aizspriedumiem un pārliecībām," par darba izvēli teic Liepājas teātra aktrise un "Liepājas radio teātra" projekta īstenotāja Karīna Tatarinova.

"Romāns ir skaudrs, bet arī trausli skaists 21. gadsimta mīlas stāsts, tas ir vēstījums par mūsdienu pasauli un cilvēku bez identitātes, kas izmisīgi cenšas atrast savu vietu; izstāstīts koptā un noslīpētā valodā, kas klausītājiem būs īpaša bauda," sola radioiestudējuma veidotāji.

""Rīga–Maskava" ir mans "pirmdzimtais", kas grūti nācis, tāpēc jo īpaši priecājos, ka šis darbs aizvien turpina dzīvot nu jau no manis neatkarīgu dzīvi, uzrunā, sasniedz, transformējas citās mākslas formās un nokļūst pie jauniem lasītājiem/klausītājiem. Ar Karīnu sadarboties ir viegli – viņa emocionāli ļoti precīzi tver tieši to, ko toreiz esmu centusies nodot savā tekstā, un liek klāt savu radošumu, kas kūsāt kūsā, dodot iespēju man pašai uz savu darbu pēc šiem nu jau astoņiem gadiem paskatīties no cita skatupunkta. Bet tur aizvien esmu es, katrā lapaspusē, nekas nav pazudis un ceļš aizvien turpinās," par sadarbību saka romāna autore Sabīne Košeļeva.

Šajā "Liepājas radio teātra" iestudējumā piedalās Liepājas teātra aktieri – Madara Kalna, Kārlis Ērglis, Laura Jeruma, Mārtiņš Kalita, Madara Viļčuka, Leons Leščinskis, Armands Kaušelis, Aina Karele, Kārlis Artejevs, Inese Kučinska un režisors Dmitrijs Petrenko, bet galvenajās lomās varēs dzirdēt ieraksta režisori Karīnu Tatarinovu un Dailes teātra aktieri Gintu Grāveli, kurš, piedaloties mūziklā "Purva bridējs ugunī", kļuvis par mazu daļiņu no Liepājas teātra.

"Liepājas radio teātris" saņēmis Liepājas Kultūras pārvaldes finansiālo atbalstu.

KONTEKSTS:

2020. gadā, iesākoties pandēmijai, Liepājas teātra aktrisei Karīnai Tatarinovai radās iecere veidot "Liepājas radio teātri", aktualizējot un Liepājas teātra aktieru balsīs liekot ieskanēties vairāku latviešu autoru darbiem, kas savas pirmizrādes piedzīvoja ''Rietumu Radio'' un Latvijas Radio ēterā.  Lielākais līdz šim tapušais darbs ir Noras Ikstenas romāna "Jaunavas mācība" audioizrāde sešos raidījumos, ko joprojām var noklausīties Liepājas teātra mājaslapā. Par līdzšinējiem darbiem Karīna Tatarinova saņēmusi 2020. gada Liepājas Kultūras balvu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti