Dailes teātrī jauno mācību gadu atzīmēs ar izrādes par Tomu Sojeru pirmizrādi

Dailes teātrī jauno mācību gadu atzīmēs ar Marka Tvena slavenā darba "Toma Sojera piedzīvojumi" iestudējuma pirmizrādi un jau par tradīciju kļuvušo pasākumu "Nosvini skolas sākumu kopā ar Tomu Sojeru!".

Izrādi par Tomu Sojeru ir iestudējis režisors Dmitrijs Petrenko, raksta Dailes teātris.

Toms Sojers ir asprātīgs, viltīgs, paslinks, bet arī labestīgs un atsaucīgs puišelis. Viņš vienmēr grib, kā labāk, bet sanāk, kā nu kuro reizi sanāk. Kopā ar saviem labākajiem draugiem bezpajumtnieku Haklberiju Finu un Džo Hārperu Toms piedzīvo dažādas dēkas, kuru laikā viņš paspēj atrast savu īsto mīlu, kļūt par liecinieku šaušalīgam noziegumam, atmaskot slepkavnieku, aizbēgt no mājām, kļūt par pirātu, apmaldīties bezgalīgā alā un atrast neticamus dārgumus, raksta Dailes teātris.

Toma Sojera lomā būs Lauris Dzelzītis, Haklberiju Finu atveidos Gints Andžāns. Pārējās lomās - Mārtiņš Upenieks (Džo Hārpers), Ilze Vazdika (Krustmāte Pollija), Ērika Eglija (Bekija Tečere), Gints Grāvelis (Mafs Poters / Skolasbiedrs / Pilsētiņas iedzīvotājs), Lauris Subatnieks (Indiānis Džo / Skolasbiedrs / Pilsētiņas iedzīvotājs), Ieva Florence (Eimija Lorenca), Inga Krasovska (Serēnija Hārpere), Artūrs Dīcis (Advokāts Tečers / Alfrēds Trampls / Dakteris Robinsons), Artis Robežnieks (Mācītājs / Tiesnesis) un Mārtiņš Počs (Skolotājs Dobinss / Kurlmēmais spānietis).

Dramatizējumu veidojusi Justīne Kļava. Jauniestudējuma scenogrāfe ir Sintija Jēkabsone, kostīmu māksliniece – Baiba Litiņa, komponists – Reinis Ozoliņš. Izrādes kustību konsultante ir Inga Krasovska, bet gaismu māksliniece – Jūlija Bondarenko.
Iestudējumu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Savukārt 31.augustā un 1.septembrī plkst.16.00 notiks tradicionālais pasākums “Nosvini skolas sākumu kopā ar Tomu Sojeru!”. Tajā būs iespēja iejusties Toma Sojera ādā un piedalīties dažādās aizraujošās spēlēs un atrakcijās, kā arī uzzināt un iemācīties ko jaunu - pat nokrāsot sētu Toma Sojera vietā. Pasākuma laikā tiks izstādīti mākslinieka Vilipsōna darbi no izstādes "Čaks un V-sōns", bet Sergeja Jēgera vadībā būs iespēja izkrāsot zīmējumus no krāsojamās grāmatas "Reiz dzīvoja Čaks".

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Interesanti