Valsts svētkos tiek izdots deju lielizrādes «Abas malas» mūzikas albums

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Ir apritējis gads, kopš Latvijas valsts simtajā dzimšanas dienā pirmizrādi piedzīvoja vērienīgais multimediju notikums, deju lielizrāde “Abas malas”. Šogad, Latvijas valsts dzimšanas dienas priekšvakarā, ceļā pie klausītājiem ir dāvana – mūzikas albums, kurā ietverta komponistu Andra Sējāna un Reiņa Sējāna unikālajai lielizrādei radītā mūzika, paziņojumā medijiem informē lielizrādes “Abas malas” sabiedrisko attiecību speciāliste Lelde Kristiāna Vozņesenska.

Visupirms albumu saņems Latvijas skolas, kas īsteno vispārējās pamata un vidējās izglītības programmas, mūzikas un mākslas skolas, kā arī Latvijas Nacionālā bibliotēka.

Mūzikas albuma izdevēja – Latvijas Nacionālā kultūras centra un lielizrādes radošās komandas – vēlējums ir:

lai jaunajai paaudzei dāvana kļūst par ierosmi savas valsts vēstures un mūzikas vēstures apguvē. Gandarījums, ja kāds no albuma skaņdarbiem nokļūs ikdienā klausāmās mūzikas sarakstā.

Īpaši jāatzīmē, ka šajā mūzikas albumā ir iekļauta Latvijas valsts himna. Viens no lielizrādes komponistiem Andris Sējāns uzskata, ka “Latvijas valsts himnu mēs atskaņojam pārāk reti. Mēs to dziedam pārāk reti. Tie, kas agros rītos neieslēdz sabiedrisko TV vai radio, vai neapmeklē Rīgas ''Dinamo'' hokeja spēles, Latvijas himnu dzird pārāk reti, nemaz nerunājot par piedalīšanos himnas atskaņojumā. Ir ļoti svarīgi, ka tu pats ne tikai klausies, bet arī dziedi Latvijas himnu, un tas ir personiski.”

Lielizrādei veidotā mūzika ir oriģināldarbs, kas sabalsojas ar latviešu tautas mūziku un dažādu komponistu oriģināldarbu citātiem, izstāstot stāstu par Latviju un tās cilvēkiem.

Komentārus mūzikas albumam sarakstījis mūzikas žurnālists Orests Silabriedis, ieskicējot klausītājam būtisko Latvijas vēstures laika līnijā, kā arī mūzikas un dejas vēsturē. Albuma pavadmateriālos iekļauta informācija par lielizrādi, kā arī  foto no video projekcijām, sniedzot priekšstatu par lielizrādes vērienīgumu – 556 profesionālā baleta, profesionālās laikmetīgās dejas, tautas dejas un mūsdienu dejas dejotāju, scenogrāfijas, video projekciju, gaismu dizaina sinerģiju.

Līdz šim multimediālā deju lielizrāde “Abas malas” ieguvusi 1. vietu Latvijas Pasākumu producentu asociācijas (LaPPA) rīkotajā “Pasākumu gada balvā 2018” kā “Labākais simtgades pasākums” Rīgā, kā arī galveno balvu “Baltic-Nordic Event Awards” kategorijā “Labākais kultūras pasākums”. “Abas malas” ir “Dejas balvas 2017-2018” laureāts nominācijā “Pārsteigums dejas mākslā”, uzvarot arī Dejas balvas rīkotajā portāla LSM.lv skatītāju balsojumā kā labākā lielās formas izrāde. Dejas balvas nominācijai tika izvirzītas arī deju lielizrādes solistes Alise Prudāne kā labākā klasiskās dejas dejotāja un laikmetīgās dejas profesionāle Elīna Lutce kā labākā laikmetīgās dejas dejotāja. Tāpat deju lielizrāde “Abas malas” tika nominēta apbalvojuma “Kilograms kultūras” nominācijā “Notikums”, savukārt lielizrādes scenogrāfija bija starp 20 finālistiem cīņā par Latvijas Dizaina gada balvu. Par lielizrādes “Abas malas” scenogrāfiju līdzās citiem autordarbiem Didzis Jaunzems saņēmis Latvijas Būvindustrijas apbalvojumu “Gada jaunais arhitekts”.

Interesenti mūzikas albumu varēs iegādāties Latvijas Nacionālajā kultūras centrā un tirdzniecības vietās, sākot ar 30. novembri.

Deju lielizrādes “Abas malas” Latvijas Televīzijas ierakstu iespējams noskatīties sabiedrisko mediju portālā Replay.lv. Lielizrāde tapusi sadarbībā ar Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti