Sadaļas Sadaļas

Senās mūzikas festivālu atklās Latvijas Radio kora koncerts

Senās mūzikas festivāls šogad notiks no 30. jūnija līdz 3. jūlijam Rīgā un Rundālē. Koncertos skanēs renesanses garīgās mūzikas meistardarbi, baroka operu ārijas, itāļu un vācu baroka skaņdarbi, informēja "Latvijas Koncertu" pārstāvji.

Klausītājus gaida tikšanās ar Latvijas Radio kori un diriģentu Kasparu Putniņu, ar Valsts kamerorķestri "Sinfonietta Rīga", kas spēlēs diriģenta Andra Veismaņa vadībā, ar baroka orķestri “Collegium Musicum Riga” un diriģentu Māri Kupču, kā arī ar solistiem – dziedātāju Elīnu Šimku, vijolnieku Daniilu Bulajevu un igauņu kanteles virtuozi Annu-Liisu Elleri.

Senās mūzikas festivālu 30. jūnijā pulksten 20.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā atklās Latvijas Radio koris diriģenta Kaspara Putniņa vadībā. “Koncertā atskaņosim renesanses laikmeta dižgaru Giovanni Perluigi da Palestrina un Orlande de Lassus motetes, kas rakstītas ar Zālamana “Augstās dziesmas” vai “Dziesmu dziesmas” tekstiem.

Vecās Derības “Dziesmu dziesma” ir iedvesmojusi neskaitāmus mūzikas autorus, daudzi to uzskata par vispoētiskāko mīlas dzeju cilvēces vēsturē,”

stāsta Kaspars Putniņš. Organizatori atklāja, ka īpašais viesis Senās mūzikas festivāla koncertā būs igauņu kanteles virtuoze – Anna-Liisa Ellere. Līdzās Palestrinas un De Lassus motešu oriģināliem koncertā skanēs Annas-Liisas improvizācijas un izcilā 16. gadsimta kornetes virtuoza un komponista Giovanni Bassano sarakstītās Palestrinas motešu diminūcijas.

1. jūlijā Mazajā ģildē skanēs skaistākās baroka operu ārijas Elīnas Šimkus, baroka orķestra “Collegium Musicum Riga” un diriģenta Māra Kupča izpildījumā. Programmā – Johana Kristiāna Baha un Johana Ādolfa Hases skaņdarbi. Koncerta sākums pulksten 20.00.

3. jūlijā Rundāles pils dārzā pulksten 13.00 mazos klausītājus gaida muzikāls ceļojums Hansa Kristiana Andersena pasakā  “Meža gulbji”. Muzikālajā uzvedumā skanēs Monteverdi, Vivaldi, Baha un Hendeļa mūzika. Uzvedumā piedalīsies Jolanta Strikaite-Lapiņa, Dināra Rudāne, Atis Ieviņš, Jānis Strazdiņš, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studenti, Rīgas Horeogrāfijas skolas un Rīgas Doma kora skolas audzēkņi, kā arī instrumentālā grupa Pētera Vaickovska vadībā. Stāstniece – muzikoloģe Karina Bērziņa.

3. jūlijā Rundāles pils Zelta zālē pulksten 19.00 skanēs itāļu un vācu baroka šedevri. Koncertā klausītājus gaida tikšanās ar vijolnieku Dmitriju Siņkovski un klavesīnisti Ievu Salieti. Skanēs Johana Sebastiāna Baha, Heinriha Ignaca, Georgs Frīdriha Hendeļa un citi skaņdarbi.

Senās mūzikas festivāla noslēgumā 3. jūlijā Rundāles pils dārzā pulksten 22.00 skanēs Antonio Vivaldi vijolkoncertu cikls “Gadalaiki” "Sinfonietta Rīga", diriģenta Andra Veismaņa un vijolnieka Daniila Bulajeva izpildījumā. Koncertā skanēs arī Johana Kristiāna Baha, Kristofa Vilibalda Gluka, Žana Batista Lullī un Žana Filipa Ramo skaņdarbi.

Senās mūzikas festivāla  koncertos apmeklētājiem būs jāuzrāda derīgs vakcinācijas vai Covid -19 izslimošanas sertifikāts, kā arī personu apliecinošs dokuments.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt