Pa ceļam ar Klasiku

Laura Groza-Ķibere: "Doriana Greja portreta" pamatuzstādījums ietver šerpu interpretāciju

Pa ceļam ar Klasiku

Operstudijas "Figaro" vadītājs Viesturs Gailis: Jābūt sliņķim, lai neko jaunu neatrastu

Ar pamatīgiem soļiem... Dāvis Jurka un Ritvars Garoza laiž klajā albumu "Strings Attached"

Saksofonists Dāvis Jurka prezentēs albumu «Strings attached»

Ar koncertu 2. februārī plkst. 19 mūzikas namā “Daile” džeza saksofonists Dāvijs Jurka kopā ar domubiedriem – džeza un stīgu kvartetiem – prezentēs nule kā tapušo ilgi lolotā projekta “Strings Attached” CD ierakstu.

Jaunais džeza saksofonists Dāvis Jurka kopā ar domubiedriem izveidojis koncertprogrammu “Strings attached”, kurā skan gan paša Dāvja, gan arī kvarteta dalībnieka, pianista Ritvara Garozas oriģinālmūzika, kas komponēta un aranžēta speciāli džeza kvartetam un stīgu grupai; 2017. gada pašā sākumā programma ierakstīta un izdota arī CD.

Kvarteta vadītājs Dāvis Jurka par šo ieceri saka tā: “Tas ir ilgi lolots un rūpīgi gatavots projekts. Kopā ar pianistu Ritvaru Garozu, kurš ir arī lielisks komponists, esam nopietni strādājuši pie šīs programmas. 2015. gada maijā aizvadījām projekta pirmo koncertu Stradiņa universitātes aulā, kas pierādīja, ka šī programma ir ilgtspējīga un interesanta ļoti plašai auditorijai – no klausītājiem saņēmām uzmundrinājumu un iedvesmu to attīstīt. Šeit kopā ar džeza kvartetu spēlē arī stīgu grupa, kā tas zīmīgi norādīts arī angliskajā programmas nosaukumā – “strings attached” jeb “pievienotās stīgas”. Tā varbūt nav tik ierasta parādība džeza mūzikā Latvijā, bet tas ir svaigs un skanējuma krāsainību paspilgtinošs aspekts, turklāt muzikālo materiālu bagātinošs elements.”

Dāvis Jurka sevi ir pieteicis kā aktīvu un daudzpusīgu jauno mūziķi. Viņš ir saksofonists Latvijas Radio Bigbendā un orķestrī “Rīga”; paralēli uzstājies gan kā solists, gan dažādu sastāvu dalībnieks. Papildus studijām Latvijā izglītojies arī Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijā un Hamburgas Mūzikas akadēmijā.

2014. gadā ieguvis 2. vietu Starptautiskajā džeza mākslinieku konkursā “Riga Jazz Stage 2014”, savukārt 2015. gada nogalē saņēmis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas un “Swedbank” Gada balvu par izciliem sasniegumiem un aktīvu darbību.

Latvijas Radio Bigbenda sastāvā uzstājies ar tādām pasaules zvaigznēm kā vokālo ansambli “New York Voices”, džeza vokālistu Kurtu Elingu (Kurt Elling), bundzinieku Džodžo Maijeru (Jojo Mayer), trompetistu Rendiju Brekeru (Randy Brecker) un multiinstrumentālistu Džeimsu Morisonu (James Morisson).

Programmas “Strings Attached” ietvaros kvarteta sastāvā kopā ar Dāvi muzicē pianists Ritvars Garoza, kontrabasists Toms Poišs un bundzinieks Rūdolfs Dankfelds, bet stīgu grupas mūziķi ir vijolnieki Aleksejs Bahirs un Ivars Brīnums, altists Pēteris Trasuns un čellists Jānis Pauls.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti