Labrīt

Nezināmais Pauls: Valdai Dzenei rakstītais dziesmu cikls "Ziemassvētku noskaņas"

Labrīt

Baltijā ir pieaugusi vairumtirdzniecības cena par elektrību

Nezināmais Pauls: Inga Kalna dzied sonetu "Vairs nesēro"

Nezināmais Raimonds Pauls radio arhīvos: «Vairs nesēro» - dzied Inga Kalna

Maestro Raimonda Paula 80 gadu jubilejas nedēļā noslēdzam Latvijas Radio skaņu arhīva glabātās viņa daiļrades aisberga neredzamās daļas iepazīšanu.

Jau stāstīts par pianista un komponista Raimonda Paula tradīciju - svinēt savas dzimšanas dienas ar īpašiem koncertiem, un šai sakarā varētu atgādināt arī Maestro iedibināto festivālu "Latvju ziņģe".

Toreiz Pauls izteicies - ja es nevaru Jāņu vakarā alu dzert, tad labāk spēlēšu klavieres, un šo solījumu turēja divdesmit gadus, rīkodams savus Līgo vakarus. Taču rubrikas "Nezināmais Raimonds Pauls" noslēgumā varēs dzirdēt nevis kādu joku dziesmu, bet vienu no skaistākajiem Paula skaņdarbiem.

Te nu jāatkāpjas uz 1996.gadu, kad savai sešdesmitgadei Maestro bija sarīkojis grandiozu koncertturneju, ar estrādes veterāniem un jauniem māksliniekiem no 19.janvāra līdz 10.martam apceļojot Latvijas pilsētas, kam jau rudenī sekoja turneja uz Ameriku un Kanādu.

Pašā jubilejas dienā, 12.janvārī, Rīgas operteātrī atkal sapulcējās Paula lielākās zvaigznes - Laima Vaikule, Mirdza Zīvere, Aija Kukule, Viktors Lapčenoks, Dārziņskolas zēnu koris, skanēja visu iemīļotās dziesmas, instrumentālā mūzika, arī fragments no mūzikas izrādei "Elizabete, Anglijas karaliene". Tā 1980.gadā Dailes teātrī tapa kā Vijas Artmanes benefice. Augstu novērtētā iestudējuma panākumu iemesls bija arī Raimonda Paula izcilā mūzika, tostarp dziesmas ar Viljama Šekspīra vārdiem.

Sonetu "Vairs nesēro" 1996.gadā dziedāja brīnišķīgā Inga Kalna - starptautiski atzīta dziedātāja, kura tolaik tikai sāka savu ceļu uz pasaules skatuvēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti