Māsas Balanas un Andrejs Osokins sniegs koncertu «Ziemeļblāzmā»

18. februārī plkst. 15.00 kultūras pils “Ziemeļblāzma” piedāvā koncertu “Andrejs Osokins un māsas Balanas”, kurā pirmo reizi Latvijā kopā kā trio muzicēs stīgu virtuozes Kristīne un Margarita Balanas un pianists Andrejs Osokins.

Kristīne Balanas

Vijolniece. Absolvējusi Londonas Karaliskās mūzikas akadēmijas maģistrantūru, koncertējusi teju visā pasaulē, ieguvusi godalgas prestižos konkursos. Nupat Kristīne Balanas nominēta "Lielajai mūzikas balvai 2017" kategorijā “Gada jaunais mākslinieks”.

Klausītājiem tā būs brīnišķīga atkalsatikšanās ar pianista Andreja Osokina un vijolnieces Kristīnes Balanas duetu “Duo LV”, kas kopš 2009. gada jau ieguvis skatītāju mīlestību un augstu kritikas novērtējumu Latvijā un Lielbritānijā. Šoreiz Andrejs Osokins un Kristīne Balanas atgriežas nu jau kā trio “Andrejs Osokins un māsas Balanas” – virtuozajam duetam pievienosies izcilā čelliste Margarita Balanas, daudzu starptautisku konkursu laureāte, kura aktīvi koncertē kā soliste koncertzālēs Eiropā, ASV, Austrālijā un Ķīnā.

Margarita Balanas

Čelliste. Daudzu starptautisku konkursu laureāte, kura pašlaik studē Londonas Karaliskās mūzikas akadēmijas maģistrantūrā un koncertē koncertzālēs visā pasaulē. Margaritas 2016./2017. gada koncertsezonas spilgtākie koncerti izskanējā koncertzālēs Londonā, Bratislavā, Portugālē, Losandželosā un citur.

Koncertā kultūras pilī “Ziemeļblāzma” būs dzirdami skaņdarbi Andreja Osokina solo izpildījumā, pianista duets ar Kristīni Balanas un trio, kurā apvienosies visi trīs talantīgie mūziķi. Ikdienā visi mūziķi koncertē uz prestižāko koncertzāļu skatuvēm visā pasaulē, un Latvijā dzirdami reti. Īpašs koncerta notikums būs abu māsu duets, kas Latvijā skanēs pirmo reizi. Koncerta programmā būs dzirdami Friderika Šopēna, Ludviga van Bēthovena, Dmitrija Šostakoviča, Jāzepa Vītola, Pētera Vaska un citu komponistu skaņdarbi.

Citviet pasaulē māsas Balanas kopā uzstājas regulāri - pašlaik, janvāra beigās, māsas ar koncerttūri viesojas Izraēlā, kur kā solistes uzstājās ar Jeruzalemes orķestri “Israel Camerata” diriģenta Džonatana Spandorfa vadībā.

Andrejs Osokins

Pasaules nozīmīgāko starptautisko pianistu konkursu un Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāts. Regulāri uzstājas prestižākajās Eiropas koncertzālēs Berlīnē, Milānā, Parīzē, Londonā, Dublinā, Minhenē un citviet. Izdoti divi Andreja solo albumi.

Kristīne Balanas: "Ar izcilo pianistu Andreju mēs jau ieskandinājām Latvijas koncertzāles pagājušajā sezonā. Ar nepacietību gaidu mūsu kopīgo trio koncertu, kur piedalīsies arī mana māsa Margarita. Šī būs mūsu pirmā kopīgā uzstāšanās Latvijā, par ko man ir ļoti liels prieks!”

Andrejs Osokins: “Spēlēt ar māsām vienmēr ir liela bauda, jo viņas apbur ne tikai ar nevainojamu muzikalitāti un stilu, bet arī ar milzu temperamentu un aizrautību."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti