LNO Beletāžas zālē skanēs taures

Latvijas Nacionālās operas (LNO) Beletāžas zālē 19. aprīlī plkst. 15 uz koncertu „Skan taures!” aicina pūtēju kvintets „5-atā!”. Koncertu vadīs Edgars Raginskis.

Jānis Porietis (trompete, pikolotrompete, flīgelhorns), Edgars Švembergs (trompetes, flīgelhorns), Andris Ādamsons (mežrags), Sandis Bārdiņš (trombons) un Roberts Brants (tuba) apvienojās kvintetā „5-atā!” 2000. gada nogalē. Kvinteta repertuāru veido visdažādāko laikmetu, žanru un stilu mūzika – sākot ar Gabrieli un vācu torņu mūzikas šedevriem caur Hendeli, Mocartu, regtaimiem, Geršvinu un Bernsteinu līdz pat Raimondam Paulam. Klausītājiem tiek piedāvātas vairākas stilu un žanru ziņā atšķirīgas koncertprogrammas – gan akadēmiskas, gan izklaidējošas, gan arī izglītojošas.

Programmā „Skan taures” savīsies gan vēsturiski izglītojošais elements, gan humors, gan arī vienkārši lieliska mūzika no operām, operetēm un mūzikliem.

 „Kā jau operas mūziķiem, opermūzika mums ir pazīstama un tuva. Taču,veidojot opermūzikas programmu, pūtēju kvinteta skanējuma specifika lika padomāt par tādu mūziku, kas runā  par mums (jā, ir tādas lappuses operās) vai vismaz mūsu –  taurētāju –  valodā, tas ir, būtu piemērota tieši metāla pūšaminstrumentiem. Protams, svarīgs moments bija pieejamās aranžijas, jo opermūziku parasti neraksta pūtēju kvinteta sastāvam. Kā  izrādās – ne viss ir pieejams gatavs, šo to nācās aranžēt pašiem. Otrs svarīgs aspekts bija parādīt kvinteta instrumentus un mūziķus –  pikolotrompete attēlos Mocarta Nakts karalieni, kornete - Rozīnu, savukārt tuba - Figaro no Rosīni „Seviljas bārdziņa”. Trombonam atvēlēti abi Karmenas mīlnieki - gan Hosē, gan Toreadors. Trešais aspekts –  radīt aizraujošu muzikālu stāstu, kas neļautu klausītājam aizmigt –  cik nav redzēti guļoši operas skatītāji pirmajā rindā! Te liela loma atvēlēta atraktīvajam Stāstniekam – Edgaram Raginskim, kurš izvadās klausītājus pa operžanra attīstības līkločiem, ieskaitot opereti,  amerikāņu operu un mūziklu,” stāsta trombonists Sandis Bārdiņš.

Koncerts iekļauts Latvijas Nacionālās operas programmā „Opera tuvplānā”. Šis projekts skatītājiem piedāvā iepazīt operas un baleta mākslu citos rakursos un vienlaikus – ļoti personiski. “Opera tuvplānā” ietver dažādus notikumus, izglītojošas izrādes, kamermūzikas koncertus, lekcijas operas pazinējiem un mīlētājiem, kā arī pasākumus bērniem un jauniešiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt