Liepājas Simfoniskais orķestris izdevis deviņu latviešu komponistu skaņdarbus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Šodien ierakstu kompānija "SKANi" izdod Liepājas Simfoniskā orķestra (LSO) albumu "Plaukstošais jasmīns", kurā iekļauti deviņi latviešu komponistu skaņdarbi. Tos vieno Latvijas dabas klātbūtne – tieši tā kļuva par impulsu diriģenta Gunta Kuzmas mūzikas atlasei. Deviņas izvēlētās miniatūras aptver veselu gadsimtu Latvijas mūzikā, no agrīna nacionālā romantisma līdz mūsdienām, un vairums no tām CD formātā iznāk pirmoreiz. Albums tika ierakstīts Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" 2021. gadā, skaņu režisors un ieraksta producents – Normunds Slava, informēja ierakstu kompānijas pārstāvji.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

"Pļava mums ir viskošākā, saule siltākā un jūrmalas koki visstaltākie. Studējot šo deviņu miniatūru partitūras, man nebija grūti iztēloties, kā uzaust saule Porieša opusā "Rīts" vai kurā debesu lokā iemirdzas Ivanova "Varavīksne". Tempus un frāzējumu lielā mērā diktēja tas, ko esmu piedzīvojis Latvijas ārēs, taču būtiski uzsvērt, ka mūzika šajā gadījumā ir nevis konkrētu vietu vai parādību ilustrācija, bet gan tilts uz mūsu attiecībām ar pasauli," atklāja diriģents Guntis Kuzma.

Liepājas Simfoniskais orķestra pirmsākumi meklējami 1881. gadā, kad tika dibināta pirmā Baltijas filharmonija un 2010. gadā LSO ieguva valsts orķestra statusu. Kolektīvs regulāri sniedz koncertus Baltijas valstīs un ārpus tām, un LSO īpašā uzmanības lokā ir Latvijas komponistu mūzika un Latvijas skaņražu daiļrades veicināšana un popularizēšana. LSO vairākkārt saņēmis arī Latvijas Lielo mūzikas balvu un septiņas reizes kļuvis par Latvijas mūzikas ierakstu gada balvas ieguvēju. 2015. gadā LSO ieskandināja savu jauno mājvietu – Liepājas koncertzāli "Lielais dzintars". Kopš 2017./2018. gada sezonas LSO galvenais diriģents ir Gintars Rinkevičs (Lietuva).

11. martā klausītāji 80 pasaules valstīs fiziskā un digitālā formātā sagaidīs vēl vienu SKANi izdoto Liepājas Simfoniskā orķestra veikumu – albumu ar komponista Pētera Barisona mūziku, bet 18. martā tiks izdots Liepājas Simfoniskā orķestra kopdarbs ar pianistu un komponistu Vestardu Šimku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti