Latvijas Radio bigbends uzstāsies ASV prestižākajās koncertzālēs

Latvijas Radio bigbends 2018. gada janvārī dosies uz ASV, lai sniegtu koncertus divās pasaulslavenās pasaules džeza mūzikas koncertvietās – Ņujorkas Linkolna centrā “Dizzy’s Club Coca Cola” 8. janvārī un Vašingtonā Kenedija centrā (The Kennedy Center For Performing Arts) 10. janvārī. Koncerti norisinās Latvijas valsts simtgades svinību ietvaros.

Uz ASV tiks vesta pārbaudīta vērtība – bigbenda koncertprogramma “Mare Balticum”, kurā iekļautas latviešu tautasdziesmas džeza apdarē. Aranžiju autors ir austrāliešu džeza superzvaigzne Džeimss Morisons (James Morrison), kurš radīja arī speciālu oriģināldarbu “Mare Balticum (Klusums&Vētra)”, un šis projekts ir izdots CD formātā. Daļa no šī diska repertuāra tiks atskaņota arī gaidāmajos koncertos ASV.

Koncertos klausītājiem būs iespēja dzirdēt arī jaunās latviešu džeza dziesmas Kristīnes Prauliņas, starptautiskā džeza mākslinieku konkursa "Riga Jazz Stage" "Grand Prix" titula ieguvējas, izpildījumā. Dziesmas izskanēs citādāk nekā līdz šim, jo tās ir atdzejotas angļu valodā.

“Latvijas Radio bigbenda koncerttūre ASV ir nozīmīga Latvijas džeza mūzikas posma kulminācija. Pēdējos divdesmit gadus esam veidojuši festivālus, konkursus un esam strādājuši, lai atkal savu spožumu atgūtu leģendārais Latvijas Radio bigbends. Šobrīd sapnis ir piepildījies – uzstāsimies džeza dzimtenes prestižākajās zālēs, un vienlaikus tas ir arī kāda jauna posma sākums gan bigbenda daiļradē, gan Latvijas mūzikas attīstībā. Turpināsim sapņot, jo kopā ar nenogurstošu darbu sapņi piepildās,” norāda Latvijas Radio bigbenda mākslinieciskais vadītājs Māris Briežkalns.

Latvijas Radio bigbends ir pirmais no Latvijas orķestriem, kurš līdz šim ir devies koncertturnejā pāri okeānam. Bigbends ir ieguvis starptautisku atzinību un uzstājies kopā ar tādiem pasaules klases māksliniekiem kā Džodžo Maijeru (Jojo Mayer), Kurtu Elingu (Kurt Elling), Alanu Harisu (Allan Harris), “New York Voices”, Rendiju Brekeru (Randy Brecker), Diānu Šhūru (Diane Schuur), Šeinu Stīlu (Shayna Steele) u.c.

Laisti klajā arī vairāki CD ieraksti: “Opera”, kas tapis sadarbībā ar Maestro Raimondu Paulu un "Sinfonietta Rīga" stīgu grupu, “Mats Holmquist. Big Band Minimalism”, “Latviešu džeza svīta I” un “Latviešu džeza svīta II” ar tieši Latvijas Radio bigbendam radītiem oriģināldarbiem.

Koncerti Ņujorkā 8. janvārī sāksies plkst. 19.30 un 21.30 pēc vietējā laika, savukārt Vašingtonā – 10. janvārī plkst. 18.00.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti