Koncertā «Dienvidu saules promenāde» skanēs franču, spāņu un itāliešu kamermūzika

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

14. oktobrī pulksten 15.00 Latvijas Nacionālās operas Beletāžas zālē notiks kamermūzikas koncerts “Dienvidu saules promenāde”. Tajā piedalīsies Marlēna Keine (soprāns), Mihails Čuļpajevs (tenors) un Agnese Egliņa (klavieres). Koncertu vadīs Liene Jakovļeva.

“Tik skaists ir šis brīdis, lai dejotu, to mīlnieks neviens garām nelaidīs!” skan vārdi Džoakīno Rosīni “Neapoliešu tarantellā”. Aicinājums uz kaislīgu deju, saulē sakarsusi smeldze un robežas nepazīstošs dzīvesprieks valdīs koncertprogrammā “Dienvidu saules promenāde”. Kanconās, romancēs un mīlas duetos klausītājiem būs iespēja iepazīt un izbaudīt Kamila Sensānsa, Franando Obradora, Džoakīno Rosīni, Astrora Pjacollas, Hosē Serano, Ruperto Čapī un citu franču, spāņu un itāliešu komponistu mūziku, kā arī spāņu muzikālā teātra sarsuelas tradīciju.

“Koncertu veidoju kopā ar saviem draugiem – pianisti Agnesi Egliņu un tenoru Mihailu Čuļpajevu. Mani iedvesmo tas, cik Agnese spēj būt daudzšķautņaina mūzikā, atklājot neiedomājamākos un skaistākos krāsu toņus. Mihails izstaro dzīvesprieku un īstu saules enerģiju, kas atspoguļojas ne tikai viņā pašā, bet arī skaistajā tenora balsī. Esmu gandarīta, ka man ir tādi draugi, ar kuriem kopā varēsim iepriecināt mūsu skatītājus un piepildīt viņu sirdis un garu ar mūziku, kura nāk no dienvidu burvības. Intriģējošas un noslēpumainas vienmēr būs cilvēku savstarpējās attiecības, kuras parādīsim caur duetiem. Piemeklēt mūziku atbilstoši mūsu dvēseles stāvoklim un garam nebija viegli, taču ar lepnumu varu teikt, ka kopā mums tas ir izdevies!” stāsta koncerta idejas autore un viena no dalībniecēm Marlēna Keine.

Koncerts iekļauts Latvijas Nacionālās operas un baleta programmā „Opera tuvplānā”. Šis projekts skatītājiem piedāvā iepazīt operas un baleta mākslu citos rakursos un vienlaikus – ļoti personiski. “Opera tuvplānā” ietver dažādus notikumus, izglītojošas izrādes, kamermūzikas koncertus, lekcijas operas pazinējiem un mīlētājiem, kā arī pasākumus bērniem un jauniešiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti