Goran Gora un Nacionālais simfoniskais orķestris koncertā iepazīstinās ar komponistu Džordžu Gēršvinu

Ceturtdien, 5. martā, Lielajā ģildē mūziķis Goran Gora jeb Jānis Holšteins-Upmanis un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) aicina klausītājus uz izglītojoši izklaidējošu koncertu “Simfoniskais hits ar Goran Gora. Gēršvina “Rapsodija blūza stilā””. Tajā mākslinieki iepazīstinās ar 20. gadsimta pirmās puses slavenāko amerikāņu komponistu Džordžu Gēršvinu un rādīs, kas laika gaitā noticis ar blūzu, medijus informē LNSO pārstāvji.

Apmeklētāji dzirdēs Gēršvina ikonisko “Rapsodiju blūza stilā” un svītu “Catfish Row”, kuras pamatā ir populārākās melodijas no operas “Porgijs un Besa”. Klaviersolo spēlēs Daumants Liepiņš, pie diriģenta pults – Kaspars Ādamsons. Koncerts paredzēts gan tiem klausītājiem, kas tikai sāk iepazīt simfonisko mūziku, gan tiem, kas to iecienījuši jau gadiem.

Koncerta organizatori uzsver:

“Džordžs Gēršvins tiek dēvēts par 20. gadsimta sākuma amerikāņu mūzikas visspilgtāko parādību.”

Komponista bērnība aizritēja Manhetenas austrumu rajonā Īstsaidā – mutuļojošajā “tautu kausējamajā katlā”, kur sajaucās krievu, austrumeiropiešu, Eiropas ebreju, afroamerikāņu un balto amerikāņu populārā kultūra, un tas spēcīgi atspoguļojas Gēršvina radītajā mūzikā. Džordža Gēršvina veikums saistīts ar blūzu un afroamerikāņu mūziku, kas atstājusi neizdzēšamu iespaidu uz visu 20. gadsimta amerikāņu komponistu mūziku.

Šajā koncertā Goran Gora stāstīs par populāro operu “Porgijs un Besa”, kuras spilgtākais hits “Summertime” būs dzirdams svītā “Catfish Row”. Otrs koncerta skaņdarbs būs Gēršvina simfoniskais hits – triju nedēļu laikā tapusī “Rapsodija blūza stilā”. Interesanti, ka klausītāji to pazīst visupirms no izteiksmīgā klarnetes solo, kas sākotnēji, iespējams, bijis vienkārši klarnetista joks mēģinājumā.

“Šī rapsodija ir īstens Amerikas kaleidoskops – tajā var dzirdēt dažādas Amerikas ieceļotāju muzikālās ietekmes vienkopus,” norāda koncerta rīkotāji.

Kopā ar Goran Gora un Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri Džordža Gēršvina daiļradi mūzikas skaņās ietērps divdesmit četrus gadus vecais pianists Daumants Liepiņš.

Savukārt, pie diriģenta pults 5. marta koncertā stāsies LNO diriģents, kora “Sola” vadītājs un Dziesmu svētku virsdiriģents Kaspars Ādamsons.

Koncertu “Simfoniskais hits ar Goran Gora” 5. martā papildinās mākslinieka Roberta Rubīna videoprojekcijas un dramaturģes Justīnes Kļavas teksti.

KONTEKSTS:

Kopš 2014. gada LNSO sadarbībā ar mūziķi un daudzu dziesmu autoru Goran Gora ar klasisko mūziku iepazīstina klausītājus, kas nav pieredzējuši koncertu apmeklētāji. Koncertciklā klausītājiem tiek piedāvāts noklausīties kāda slavena komponista sacerētu simfonisku hitu un Goran Gora stāstījuma gaitā gūt priekšstatu par attiecīgā komponista iedvesmas avotiem, ietekmēm un laikmetu, kurā viņš strādājis. Novērtējot, cik svarīgi mūslaiku skatītājam ir ne tikai dzirdēt, bet arī redzēt, koncertus papildina videoprojekcijas, paplašinot klausītāju priekšstatus par izciliem meistariem, kas palaikam var šķist "vēstures putekļu klāti".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti