Rīta Panorāma

Ielūdz Kristīne Zadovska. Jubilejas koncerts divās daļās." 13. martā

Rīta Panorāma

Drošība uz ceļa: Piesprādzēšanās autobusos

Koncerts ciklā "Dzimuši Latvijā" – pianists Georgijs Osokins

Georgijs Osokins aicina uz romantisku klaviermūzikas koncertu Dzintaru koncertzālē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Valentīndienā, 14. februārī, plkst. 19.30 Dzintaru koncertzālē uz romantisku klaviermūzikas koncertu ciklā “Dzimuši Latvijā” aicina starptautisko konkursu laureāts, jaunākais Osokinu dinastijas pianists, talantīgais Georgijs Osokins, informēja Dzintaru koncertzāles pārstāvji.

Georgijs Osokins sevis radītajā mūzikas telpā aicina ar dziļumu, nopietnu pieeju mākslai un interpretācijām ar patiesīguma svaru. “Viņam piemīt rets F. Šopēna mūzikas interpreta talants,” saka slavenais pianists un pedagogs Sergejs Babajans. Savukārt leģendārais krievu pianists Dmitrijs Baškirovs teicis: “Šis jaunais mūziķis ir ārkārtīgi talantīgs.”

Savukārt pats Georgijs Osokins atzīst: "Šeit es varu būt ļoti brīvs, šeit es varu eksperimentēt. Te ir kā mana osta, laboratorija." Viņš uzskata - mēs dzīvojam laikā, kurā cilvēkus atkal interesē personības, kurā var ļauties to harismai. 

Ciklā “Dzimuši Latvijā” savā soloprogrammā, kas Dzintaru koncertzālē izskanēs romantikas apvītajā Valentīndienā, G. Osokins pie klausītājiem dosies ar klaviermūziku, kurā neapolietis Domeniko Skarlati atklāj elegantu skaistumu starp baroku un klasicismu, Sergejs Rahmaņinovs ar vīrišķīgu romantiķa roku ved pa bezgalīgu melodiju plašumiem, Arvo Perts skaņdarbā “Für Alina” pirmo reizi ieskandina tintinnabuli stilu, kas viņam vēlāk atnesīs pasaules slavu. Un, protams, dvēseles un klavieru taustiņu aristokrāts Frideriks Šopēns, kura mūzikas interpretācija jau kļuvusi par G. Osokina programmu neatņemamu piedzīvojumu. Vēlāk šī programma izskanēs arī Hamburgas un Bernes koncertzālēs. 

Pēc fināla F. Šopēna konkursā 2015. gadā jaunākais Osokinu dinastijas pianists Georgijs Osokins kļuva par sensāciju, no kritiķiem izpelnoties epitetus “neparedzams, pārāk revolucionārs, lai būtu uzvarētājs”. Kopš dalības konkursā G. Osokins ir ticis aicināts uzstāties daudzās pasaules valstīs un prestižos festivālos.

Īpaša pianista firmas zīme ir F. Šopēna mūzika. Britu ierakstu kompānijas “Piano Classics” paspārnē izdots G. Osokina soloalbums ar vēlīnajiem F. Šopēna opusiem, izpelnoties slavinošas recenzijas no ievērojamiem Kanādas, Francijas un Vācijas mūzikas izdevumiem.

2019. gada sākumā plānots izdot jaunu tvartu, kas būs veltīts Sergeja Rahmaņinova mūzikai.

Šajā gadā G. Osokinam gaidāma koncerttūre Āzijā un ASV ar Gidonu Krēmeru, Giedri Dirvanauskaiti un “Kremerata Baltica”, kā arī debija prestižajā Rūras klavieru festivālā Vācijā un Friburgas/Bernes klavieru sērijās.

G. Osokins absolvējis Emīla Dārziņa mūzikas skolu, mācījies pie sava tēva Sergeja Osokina Rīgā, papildinājis prasmes pie Mihaila Voskresenska Maskavas konservatorijā, Dmitrija Baškirova, Sergeja Babajana, Oļega Maizenberga, Bernda Getzkes. Pēdējos gados jaunais pianists strādā ar profesoru Georgu Frīdrihu Šenku.

2016. gadā viņš kļuva par jaunāko Latvijas Lielās mūzikas balvas laureātu kategorijā “Gada jaunais mākslinieks” šīs balvas vēsturē. Pirmo reizi kopā ar orķestri uzstājies 10 gadu vecumā. Drīz pēc tam kļuva par laureātu IX Starptautiskajā Aleksandra Skrjabina pianistu konkursā Parīzē (2009).

Saņēmis F. Šopēna prēmiju XXII starptautiskajā konkursā Moncā (Itālija), 2014. gadā uzvarēja IX starptautiskajā Šopēna jauno pianistu konkursā Ķīnā. 2015. gadā XVII starptautiskajā F. Šopēna konkursā Varšavā iekļuva desmit labāko pianistu skaitā (no 450 dalībniekiem). Ieguvis pirmo vietu Manhetenas Starptautiskajā mūzikas konkursā Ņujorkā (2018). G. Osokins koncertējis Tokijas Metropolitēna teātra zālē, Berlīnes Konzerthaus, Sanktpēterburgas filharmonijā, Tēlotājmākslas teātrī Vankūverā, aizstājot pasaulslaveno pianistu Nelsonu Freiru, Birmingemas Town Hall un citviet.

“Dzimuši Latvijā” ir koncertu cikls, kura ietvaros atjaunotajā vēsturiskajā Dzintaru koncertzālē notiek tādu izcilu Latvijas mākslinieku solokoncerti, kuri savu meistarību un atzinību ir nostiprinājuši ārpus Latvijas robežām.

Vēsturiskā Dzintaru Mazā koncertzāle ar 500 skatītāju vietām pēc vairāku gadu rekonstrukcijas un restaurācijas darbiem tika atklāta 2015. gada maijā, sniedzot iespēju koncertdarbībai Dzintaros norisināties visa gada garumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti