Figaro lomā operā «Seviljas bārddzinis» debitēs Kalvis Kalniņš

29. martā Džoakīno Rosīni operā „Seviljas bārddzinis” Figaro lomā debitēs jaunais baritons Kalvis Kalniņš. Viņa skatuves partneri būs Viesturs Jansons Almavivas lomā, Inga Šļubovska Rozīnas lomā, Krišjānis Norvelis doktora Bartolo lomā u.c. Izrādi diriģēs Andris Veismanis, lsm.lv pavēstīja Latvijas Nacionālās operas (LNO) pārstāve Irbe Treile.

"Esmu diezgan uztraucies, jo loma ir grandioza – Figaro ir viena no vadošajām lomām baritona repertuārā. Taču man ļoti patīk tēls, kādu ir izveidojis režisors Aiks Karapetjans, un es ceru, ka to izdosies piepildīt gan muzikāli, gan aktieriski. Man ir liels gandarījums strādāt ar vokālo pedagoģi Anitu Garanču, lielu atbalstu sniedz arī mans draugs un pasniedzējs Krišjānis Norvelis,” saka jaunais dziedātājs, kam Figaro loma būs arī gala eksāmens, absolvējot Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju (JVLMA).

Kalvis Kalniņš pašlaik mācās JVLMA, Krišjāņa Norveļa klasē. Vokālo meistarību papildina pie Anitas Garančas. Dziedātājs ir vairāku vietējo vokālistu konkursu laureāts, divkārtējs Alfrēda Kalniņa konkursa laureāts (1. vieta 2011. gadā, 2. vieta 2009. gadā). 2010. gadā uzvarējis starptautiskajā Oksanas Petrusenko konkursā Ukrainā. Ir piedalījies enoa (European network opera acadamy) rīkotajās meistarklasēs Rīgā un Lisabonā, kā arī Aksela Everarta, Džojas Mammenas un citās vokālajās meistarklasēs. Latvijas Nacionālajā operā Kalvis Kalniņš jau dziedājis Melnā Zirga B8 lomu Kristapa Pētersona operā „Mihails un Mihails spēlē šahu”, baritona partiju baleta „Mesija” (Georga Frīdriha Hendeļa mūzika) iestudējumā, Almavivas lomu Mocarta operā „Figaro kāzās”.

„Seviljas bārddzinis” izpelnījies skatītāju un kritiķu atzinību. Uzvedums skatītāju balsojumā ieguva Latvijas Gāzes Gada balvu operai kā labākais 2010./2011. gada sezonas iestudējums, kā arī "Lielo mūzikas balvu 2011" kategorijā Gada uzvedums. 

„Seviljas bārddzini” veidojuši režisors Aiks Karapetjans, scenogrāfe Ieva Kauliņa, kostīmu māksliniece Kristīne Pasternaka. Viņu interpretācijā drūmā Franču revolūcija kļuvusi par ironisku fonu vienai no asprātīgākajām, pārgalvīgākajām un veiksmīgākajām komiskajām operām.

29. marta izrādes sākums ir pulksten 15.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti