Rīta Panorāma

Telefonsaruna ar Jāni Ķuzi par gada dzīvotni 2019

Rīta Panorāma

Intervija ar Raivi Dzintaru par jaunās valdības veidošanas procesu

Animācijas filma «Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi»

Aktieris Andris Keišs iedziedājis «Maskačkas himnu» Edmunda Jansona veidotajai animācijas filmai

Gatavojoties pazīstamā režisora Edmunda Jansona animācijas filmas “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” pirmizrādei šī gada 30. janvārī, klajā laists “Runājošo suņu dziesmas” jeb “Maskačkas himnas” videoklips, informēja filmas veidotāji. Dziesmu izpilda tautā mīlētais aktieris Andris Keišs, kas filmā ierunājis suņa Bosa lomu, bet par instrumentālo noformējumu parūpējusies grupa “Jūk”.

Kā atklāja filmas veidotāji, dziesmas mūzikas un teksta autors ir viens no pašmāju alternatīvās mūzikas spilgtākajiem pārstāvjiem Edgars Šubrovskis, kas Latvijas mūzikas mīļotājiem zināms kā grupu “Kartāga”, “Hospitāļu iela”, “Ansamblis Manta” un “Jūk” dalībnieks vai līderis. Viņš dziesmu radījis, domājot par to kā dziesmu, kas varētu skanēt no kāda Maskavas forštates koka mājas atvērta loga.

“Viens no mūsu uzdevumiem bija veidot filmu par mūsdienām, filmā ir atpazīstamas vietas. Pēc filmas būs arī ekskursija pa Maskačku, kurā bērni varēs atrast tās vietas, kur notiek filmas darbība,” sarunā ar LTV raidījumu “Rīta Panorāma” atklāja Jansons.

“Domājot par filmas tituldziesmu, man uzreiz bija skaidrs, ka tās autoram noteikti jābūt Edgaram. Viņa dziesmu teksti gan grupai “Hospitāļu iela”, gan "Ansamblim Manta” izceļas ar trāpīgu pilsētvides raksturojumu.

Arī “Runājošo suņu dziesmā” viņam ir izdevies uzburt Maskačkas būtību, rotaļājoties ar tās šarmu un asumiņu, iepinot gan treniņbikses un burlakus, gan profesorus un studentes uz velosipēdiem,” par dziesmu stāstīja filmas režisors Edmunds Jansons, kurš skatītāju mīlestību iekarojis ar iemīļotajām animācijas īsfilmām “Lupatiņi” un “Bize un Neguļa”.

Edgars Šubrovskis atzina, ka dziesmas rakstīšana bijis izaicinājums arī tāpēc, ka šim rajonam dziesma jau pastāv. Taču mūziķis atzina, ka dziesmu uzrakstīt bijis viegli, jo viņam paticis filmas scenārijs.  

Režisora pirmās pilnmetrāžas animācijas filmas “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” sižets balstīts zināmās latviešu rakstnieces Luīzes Pastores grāmatā bērniem “Maskačkas stāsts”. Filma būs aizraujošs piedzīvojumu stāsts par neparastu draudzību starp runājošiem suņiem un bērniem, kuri tic brīnumiem un nebaidās uzdrīkstēties. Ņemot vērā, ka filmā atainotie notikumi risinās mūsdienās vienā no Rīgas noslēpumainākajiem rajoniem Maskavas priekšpilsētā jeb Maskačkā, filmas tituldziesma neoficiāli jau nodēvēta par tās himnu. Ainas no gaidāmās animācijas filmas redzamas arī dziesmas videoklipā.

“Animācijas filma “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” man atgādina bērnību, kad apkārt bija daudz jaunbūvju un mēs, bariņš sīko, mēdzām blandīties pa būvlaukumiem un aizliegtām teritorijām, tāds brīvības gars jūtams arī filmā.

Un otra filmas vērtība ir kadri, kuros var atpazīt Brīvības ielu, reālu māju stūrus, savu Rīgu,” emocijās par gaidāmo animācijas filmu dalījās aktieris un filmas tituldziesmas izpildītājs Andris Keišs.

Viņš arī atklāja, ka ar Maskačku viņam saistās gan studiju laiks Latvijas Kultūras akadēmijā, gan arī suņu rekets, ko gadījies novērot deviņdesmitajos gados.

Filma “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” tapusi animācijas studijā “Atom Art” sadarbībā ar Polijas studiju “Letko” Nacionālā Kino centra programmas "Latvijas filmas Latvijas simtgadei" ietvaros. Filmas māksliniece ir Elīna Brasliņa, scenārija autore – Līga Gaisa, producente – Sabīne Andersone. Savukārt lomas filmā ierunājuši aktieri Andris Keišs, Gatis Gāga, Kaspars Znotiņš, Nora Džumā, Eduards Olekts, Baiba Broka, Eduards Zilberts, Māra Liniņa u.c. Jau ziņots, ka animācijas filma “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” pie kino skatītājiem visā Latvijā nonāks 1. februārī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti