Starptautiskajā Baltijas jūras koru konkursā sacentīsies kori no deviņām pasaules valstīm

No 22. līdz 24. septembrim Jūrmalā notiks 6. starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss, piedaloties koriem no deviņām pasaules valstīm – Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Vācijas, Īrijas, Bulgārijas, Indonēzijas un Latvijas, informēja konkursa rīkotāji.

Par "Grand Prix" ieguvēja titulu sacentīsies jauktais kamerkoris "Encore" no Igaunijas, somu jauniešu jauktais koris no Somijas, jauktais koris "St Jacobs Vokalensemble" no Zviedrijas, Oslo Universitātes sieviešu koris no Norvēģijas, jauktais kamerkoris "Alumni Heidelberg" no Vācijas, Dublinas jauktais kamerkoris no Īrijas, sieviešu koris "Voices of Orpheus" no Bulgārijas, jauktais koris "Gratia Choir" no Indonēzijas, kā arī divi pašmāju kolektīvi – jauktais koris "Austrums" un jauktais koris "Norise".

Katru gadu septembra otrajā pusē konkurss Jūrmalā pulcē vairākus simtus kordziedātāju no dažādām pasaules valstīm, kā arī vietējos kormūzikas cienītājus un profesionāļus. "Pavisam nesen noslēgušies Vispārējie latviešu dziesmu un deju svētki, ar kuriem esam slaveni pasaulē. Mūsu veidotais koru konkurss turpina spodrināt Latvijas kā koru lielvalsts tēlu un ir viens no tiem notikumiem, kurā aicinām ciemos citu valstu korus, lai tiem parādītu Latviju un sniegtu ieskatu mūsu kormūzikas tradīcijās. Tas, ka uz konkursu ierodas kori no arvien dažādākām pasaules valstīm, dod ticību, ka Latvija arvien pārliecinošāk ieņem savu vietu arī uz augsta līmeņa starptautisku kormūzikas konkursu kartes," teic konkursa mākslinieciskais vadītājs, diriģents Jānis Ozols.

Koru sniegumu vērtēs profesionāla starptautiska žūrija, kuras sastāvs tiks izziņots septembrī. Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē dalībnieki tiks vērtēti trīs konkursa kārtās – obligātās programmas un brīvas izvēles programmas kategorijās. Obligātajā programmā visi kori izpildīs skaņdarbu no romantisma laikmeta, laikmetīgo mūziku, savas valsts tautas dziesmu unisonā, kā arī speciāli konkursam komponētu skaņdarbu. Brīvas izvēles programmā koriem ir iespēja izpildīt programmu pēc savas izvēles, parādot savu skanējumu un to, kas katram izdodas vislabāk. Pieci augstāko rezultātu ieguvušie kori cīnīsies "Grand Prix" finālā.

Trīs augstāko vērtējumu ieguvušie kori iegūs naudas balvas: "Grand Prix" jeb 1. vietas ieguvējs saņems mākslinieces Gintas Grūbes veidoto Jūrmalas pilsētas kausu un Lielo balvu – 3500 eiro; 2. vietas ieguvējs – 2000 eiro naudas balvu, bet 3. vietas ieguvējs – 1000 eiro. Papildus tiks pasniegta Labākā diriģenta balva (500 eiro), Labākā obligātā skaņdarba interpreta balva (250 eiro), kā arī Skatītāju simpātijas balva.

Konkursa programma:

22. septembrī 19.00 – atklāšanas koncerts Dubultu Evaņģēliski luteriskajā baznīcā (bez maksas);

23. septembrī 11.00 – obligātās programmas konkursa pusfināls Dzintaru koncertzālē;

23. septembrī 17.00 – brīvās izvēles programmas konkursa pusfināls Dzintaru koncertzālē;

24. septembrī 11.00 – "Grand Prix" fināls, noslēguma koncerts ar viesiem – grupu "Raxtu raxti" un konkursa uzvarētāju apbalvošana Dzintaru koncertzālē.

Pasākums tiks translēts tiešraidē "Facebook Live" un kanālā TV24.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti